Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Jaunjelgavas novada attīstību studenti cīnīsies ar apņēmību un lauvas spēku

Konkursā „Radām Novadam” piedalās 18 studentu komandas no 10 Latvijas augstskolām, pārstāvot 18 Latvijas novadus, un viens no šiem novadiem ir Jaunjelgava. To pārstāv seši studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, kuri ir apvienojušies vienā komandā „Lauvas Spēks”.


Par komandu un tās iecerēm stāsta komandas kapteine Elīna Jokuma.


Pastāsti, lūdzu, kas jūs pamudināja piedalīties konkursā?

Kad komandas dalībniece Elīna Aldermane internetā pamanīja aicinājumu pieteikties konkursam, viņai tas likās kas aizraujošs un nebijis, tāpēc viņa izlēma uzrunāt savus kursabiedrus un draugus no Rīgas Tehniskās universitātes un pieteikties. Arī pārējiem doma par dalību konkursā likās ļoti laba — piedalīties konkursā pamudināja iespējas uzzināt ko jaunu, iegūt pieredzi, strādājot komandā, un sastrādāties ar iepriekš nezināmiem cilvēkiem. Arī izaugsmes iespējas, pašapliecināšanās, azarts, ko sniedz sacensības, jauni kontakti, draugi un paziņas, jauna pieredze, iespēja īstenot savas idejas un uzsākt uzņēmējdarbību. Turklāt šis projekts ir arī lieliski pavadīts laiks kopā ar foršiem komandas biedriem.

Kāds ir jūsu mērķis, piedaloties šajā konkursā?

Mūsu mērķis ir paralēli studijām iesaistīties projektā, kur būtu iespējams iegūtās teorētiskās zināšanas pārbaudīt praksē. Mēs vēlētos arī veicināt savu pašizaugsmi, iegūt jaunas zināšanas un pierādīt, ka Latvijā ir spējīgi un aktīvi studenti, kas gatavi neatlaidīgi strādāt un sasniegt savus mērķus.


Vai esat domājuši par to, ko jūs vēlaties dot jūsu pārstāvētajam novadam?

Jā, esam gan! Jaunjelgavas novadam vēlamies dot pozitīvu ekonomisko grūdienu, kas cerams rezultētos cilvēku vēlmē atgriezties vai palikt Jaunjelgavā. Mēs vēlētos atstāt novadā daļiņu no sevis, tādējādi attīstot novadu, sniegt novada pašvaldībai redzējumu no malas par tur esošo situāciju un iespējām vairāk attīstīt kādu nozari. Mēs vēlētos dot ko tādu, ar ko lepoties un piesaistīt cilvēku uzmanību, lai viņi redzētu, ka Jaunjelgavas novads ir pievilcīga dzīves un atpūtas vieta.


Kādā nozarē vēlaties veidot attīstību Jaunjelgavas novadam un kāpēc tieši šīs nozares?

Šobrīd saskatām vislielākās iespējas darboties pārtikas rūpniecības un tūrisma nozarēs. Pārtikas nozare tādēļ, ka novads ir bagāts ar izejvielām, lai varētu attīstīt šo nozari, bet tās diemžēl tiek eksportētas. Komandai ir vēlme, lai šīs dabas bagātības paliek Latvijā, Jaunjelgavā. Domājam, ka tieši eko—segmentā pārtikas rūpniecībā Jaunjelgavai ir liels potenciāls. Vēlamies dot iespēju sevi pierādīt un attīstīties vietējiem zemniekiem. Runājot par tūrisma nozari, Jaunjelgava ir skaista vieta ar burvīgu vēsturi, par kuru, iespējams, daudzi nenojauš, tādēļ nepieciešams tās vārdu reklamēt. Papildus jāattīsta un jāsakārto esošās tūristiem pieejamās vietas. Tāpat vēlamies arī veicināt Jaunjelgavas tūrisma konkurētspējas palielināšanos Latvijā un, iespējams, arī ārvalstu tirgū. Iespējamie virzieni — lauku tūrisms, ekotūrisms un aktīvā atpūta.


Lai veiksmīgi īstenotu visas šīs idejas, jābūt labai komandai. Kādas ir jūsu komandas stiprās puses?

Mūsu komandas stiprās puses noteikti ir tas, ka pārstāvam un studējam dažādas studiju programmas: reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierija, vadības zinības, projektu vadīšana, finanšu analīze un ekonomika.

Reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierija palīdz paskatīties uz novadu tieši no reģionālās attīstības viedokļa, tāpēc, meklējot nozares, kurās darboties, izvēli balstām tieši uz novada izpēti, tādējādi saprotot, ko tieši Jaunjelgavas novadā būtu visvairāk nepieciešams un iespējams radīt. Vadības zinības, projektu vadīšana – tās noteikti varēs palīdzēt tieši jaunu uzņēmumu radīšanā un pārvaldē, kā arī organizēt komandas darbu un rast pareizo pieeju ideju attīstības pilnveidošanā. Turpretī finanšu analīze un ekonomika palīdzēs tikt galā ar skaitļiem un uzņēmumu finansēm. Līdz ar to katram ir savs redzējums uz katru nozari, uz katru ideju. Saliekot kopā šo redzējumu, rodas kārtīgi pārdomāts rīcības plāns, kuru ātri varēsim īstenot. Arī saliedētība, kopēji un skaidri mērķi, vienotība un savstarpēja solidaritāte, draudzīgums, kā arī dažādās intereses un pieredze ir mūsu komandas lielākās vērtības.


Ja nav noslēpums, kas ir tas, kas jūs motivē sasniegt labākus rezultātus?

Mūsu motivācija — darbības brīvība pašiem pieņemt lēmumus, organizēt, risināt dažādus jautājumus vai konfliktus, iespēja izmantot un uzlabot savas prasmes un iemaņas, interesants darbs un iespējas, kas varētu pavērties pēc konkursa. Ļoti motivē arī vēlme, lai mūs atceras novadā, lai mēs tiešām Jaunjelgavas novadā varētu paveikt ko nozīmīgu un veicināt tā attīstību. Uzskatām arī, ka šis projekts ir ļoti laba iespēja nevis tikai sapņot un plānot, ko varētu paveikt, bet gan darīt visu, lai sasniegtu reālus rezultātus. Līdz ar to vairākas konkursa kārtas un plānu nodošanas termiņi liek piespiest sevi vēl vairāk laika veltīt aktīvai darbībai. Protams, ļoti liela motivācija ir arī sacensība ar pārējām komandām un vēlme uzvarēt.

Kādai, jūsuprāt, ir jābūt komandai, lai uzvarētu šajā konkursā? Vai uzvara ir atkarīga arī no komandas motivācijas?

Jā, protams, bet ne tikai! Mūsuprāt, komandai un katram individuāli ir jābūt motivētam, ar labām komunikācijas prasmēm un zināšanām. Tai ir jābūt saliedētai un vienotai, ir jāvalda savstarpējai uzticībai un sapratnei. Jābūt vēlmei ieguldīt savu laiku un neatlaidīgi strādāt. Dalībniekiem jābūt ambicioziem un drosmīgiem, jāspēj pārvarēt sarežģījumus un neveiksmes. Bet pats galvenais — jāatrod idejas un projekti, kas pašiem liekas aizraujoši, un, stāstot par tiem, rodas mirdzums acīs, jo tas arī radīs vislabākos rezultātus!

Jaunjelgavas novadā