Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par klaiņojošiem suņiem jāziņo izpilddirektoram vai policistam 24

Pēc publikācijas “Suns jāsargā ar žogu” “Staburaga” 6. februāra numurā redakcijai piezvanīja kāda Jaunjelgavas iedzīvotāja (vārds redakcijai ir zināms) un arī pauda  satraukumu par suņiem.

“Ir suņi, kas regulāri skraida apkārt pa Jaunjelgavu, arī gar bērnudārzu un skolu, pat trīs četri kopā,” viņa stāsta. “Mans dēls mācās 1. klasē, un mani tas ļoti uztrauc — suņi taču var uzbrukt bērniem, viņus nobiedēt, sakost! Daudzas mātes baidās par savu bērnu drošību. Pilsēta ir maza, cits citu pazīst, tāpēc varbūt domei vai policijai cilvēki nesūdzas, taču klaiņojošo suņu problēma Jaunjelgavā ir aktuāla ne pirmo gadu. Mēs, bērnu māmiņas, ļoti vēlētos, lai dome panāktu suņu turēšanas noteikumu ievērošanu un viņi savā vaļā pa pilsētu neskraidītu.”

“Par to līdz šim sūdzības neesmu saņēmis. Kāpēc cilvēki nezvana pašvaldībai? Šādos gadījumos vajag nekavējoties zvanīt man, mobilā tālruņa numurs ir publicēts Jaunjelgavas novada mājaslapā, vai arī vietējam policijas inspektoram Vilnim Rubiķim,” saka Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors  Uldis Albiņš. “Mēs sameklējam suņa saimnieku vai arī, ja suns ir agresīvs un apdraud apkārtējos, izsaucam suņu ķērājus no Jēkabpils. Lietu par nokosto suni, par ko bija iepriekšējā publikācija, izmeklē policija. Katrs saimnieks ir atbildīgs par to, lai viņa suns neskraidītu apkārt.”

“Pēc policijas iniciatīvas 2013. gadā noformēti 26 protokoli, bet astoņos gadījumos policijā vērsušās privātpersonas, pārsvarā tikai tad, kad nodarīts kaitējums.

Pagājušajā gadā novada domes administratīvā komisija izskatīja un piemēroja administratīvo sodu 34 policijas fiksētās lietās,” informē Jaunjelgavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne. “No tiem 12 protokolu bija noformēti par pārkāpumiem, kas izdarīti Jaunjelgavas pilsētā, pārējie — novada pagastos. Jaunjelgavas novada domē no iedzīvotājiem šogad vēl nav saņemta neviena sūdzība par to, ka suņa saimnieks neievērotu dzīvnieka labturības prasības — savā vaļā klaiņotu kāds agresīvs suns.”

Komentāri 24

Andis

Par Jaunjelgavu vispār nav ko brīnīties.Tur dome strādā tāpat kā mūsu saeima,tikai priekš savējiem un tikai savai labklājībai.Vai tad Jaunjelgavas policists kurš sēž aiz krūmiem un ķersta vietējos,kuri kaut nedaudz pārkāpj ceļa satiksmes noteikumus ir normāls policists,tanī pašā laikā,pie skolas tusējas jaunieši ar saviem spēkratiem,laiku pa laikam zināmi ļautiņi pie stūres sēžas dzērumā nekas netiek darīts.Parodijā tajā mazajā pilsētā ir gan policists,gan domes vadība.bet ko nu tur,kāda valsts,tādi tās varas pildītāji.

pirms 4 gadiem, 2014.02.15 22:58

Policija

Valsts Policija 110 vai 02 no fiksētā tīkla Andi, zvani un ziņo, palīdzi savai Valstij, memļak.

pirms 4 gadiem, 2014.02.15 23:05

Savējais

Likumā gan nav rakstīts, ka policists var neievērot likumpārkāpumus, ko izdara iedzīvotāji, tā teikt savējie, tanī teretorijā, kurā strādā vai dzīvo policists.Un ko nozīmē "nedaudz"???No "Daudz"vai "Nedaudz" ir atkarīgs piemērotā soda veids. Izskatās, ka Andis ir tā dēvētais savējais, kurš nedaudz pārkāpj un kuru ir noķēris policists, tāpēc kremt. Un šī taču ir vide kurā var "vemt" cik grib slēpjoties zem izdomātiem segvārdiem. Ja Tev ir zināmi fakti, ziņo attiecīgājām iestādēm, lai pārbauda. Lai policistam veicas viņa grūtajā darbā, kurā labs nekad nevienam nebūsi, arī tad ja noķersi, un arī tad ja nenoķersi.

pirms 4 gadiem, 2014.02.17 20:42

Nezinits

Policija ,, saucot dzeku par melaku daudz ko izsaka par tevi , tani reize pie skolas autina sedeja pie stures Rubika kungs , un dzeris un tad te rodas jautajums tev , Policija , paki , tur netika zinots pa taviem noraditajiem numuriem ? Vai tika zinots un nekas netika darits , tas ir divas reala atskiribas , un labot citus preizrakstiba vajg sava kabineta nevis neta

pirms 4 gadiem, 2014.02.20 03:21

Nezinits

,Savejais , cepjas par pareizi teiktiem Andis , vardiem viena amata stradajot kolegi ir jaizstav tam es daleji piekritu , bet kad sak stipri smirdet un nepatikt tad der reizem pakluset , Andis principa visu preizs pateica un tu te gribi tikai nozimeties ar tekstu ko, ka un kur . Pacs esi tas godigais pilsonis un darbinieks

pirms 4 gadiem, 2014.02.20 03:29

kruķu majors

paši lai ķer, kam traucē, ne jau policijai suņi jādzenā

pirms 4 gadiem, 2014.02.28 16:29

Oga

Jaunjelgavas policija ir vispār ārpus kritikas. Pareizis Andis pateica, ka policija ķert tikai sīkus noziegumus, bet nepievērš uzmanību uz lielākiem pārkāpumiem. Visi Jaunjelgavieši zina, kāda ir policija mums ir Jaunjelgavā un tas, ka nekas te nemainīsies.

pirms 4 gadiem, 2014.02.16 12:08

yes

vajaga zvanīt tikai Libēka kgam, tas tik palīdzēt var, pat suni noķert, jo pats ir mednieks ar plinti

pirms 4 gadiem, 2014.02.16 21:23

Savējais

Pirms sāc kritizēt citus, iemācies rakstīt bez kļūdām. Derētu ielāgot, policists ķer noziedzniekus, nevis noziegumus.

pirms 4 gadiem, 2014.02.18 21:38

Savējais

Savējais': Nezinītim!!!! Nezinīti, vai tik tu nēsi Olgas dvīņubrālis? Abiem pirms līšanas netā, derētu patrenēties pareizrakstībā. Pareizrakstība nav jāmāca policijas kabinetos, bet gan skolā. Izskatās, ka šis posms palaists garām. Ar lasīšanu arī Nezinītim tā pagrūtāk, Policija Andi nosauca par memļaku, nevis "melaku". Tu tak pat pārrakstīt no komentāra nejēdz. Kas attiecas uz mani, tad es "pacs", kā Tu mani nodēvēji, esmu godīgs pilsonis, labs darbinieks un izglītots cilvēks.

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 22:08

Nezinits

Svejais , es drausmigi kludos ka tu esi skolots , ar pareiz rakstibu man ir vis kartiba , skolu ari es beidzis .

pirms 4 gadiem, 2014.03.02 14:29

Nezinits

Otrs ir tas kad mans niks ir bez garumzimes rakstits ja tu nepamaniji skolotajs cilvek

pirms 4 gadiem, 2014.03.02 14:31

Savējais

Savējā atbilde analfabētam Nezinits: Beidz cepties! Un prom uz skolu mācīties parezi rakstīt! Starp citu vārdu "Nezinits"pareizi jāraksta "Nezinītis". Problēma jau nav garumzīmēs, bet tavā ķirbī.

pirms 4 gadiem, 2014.03.02 21:08

A?

A kam ziņot par klaiņojošiem izpilddirektoriem???

pirms 4 gadiem, 2014.02.16 21:24

Ļuda

Jāziņo Olgai!

pirms 4 gadiem, 2014.02.18 21:40

es

Tas, ka sastāda protokolus neko nedod. Suņi kā skraidīja tā skraidīja.
Un par to vietējo policistu taisnību vien raksta. Jāsmej vien ir, vai pat jāraud.

pirms 4 gadiem, 2014.02.17 09:32

mehass

nu bet to izpilddirkšķi noķers vai nē?????????????????

pirms 4 gadiem, 2014.02.27 20:25

gatis

likumi par smekesanu, atstarotajiem ir jaievero stingri gan cilveka drosibai, gan veselibai, bet par suniem nav stingru likumu. klainojos, saimniekam palaists suns var sakost, sakroplot cilveku. kapec par so lielo problemu valsti nav stigru likumu un lielu naudas sodu??? visi atrunajas, ka sunits noravies no kedes, ari par to vajag likt naudas sodus, lai piekedetu ka pienakas. Visi sunu saimnieki dzivo viena melosana-es skatos, mans suns neklaino, jus sajaucat un tttt... Ceru, ka kaut kad vares drosi ar kajam parvietoties pa celiem

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 13:26

ir kam jasmejas ir kam jaraud

smejas tie kuriem klainojosie suni netrauce dzivot, ja ir transports un dzivo kada lielaka pilseta, pasa centra. raud un baidas tie kuriem jastaiga ar kajam un tie kuri dzivo arpus pilsetas. rakstit var daudz un sudzeties, bet nekas musu valsti nemainas. 10.euro sodu samaksa un suns klaino talak. bet ja suns sakodis vai sakroplos-10.euro pietiks zalem un operacijam????????????????????????

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 13:33

vita

kaut kadi likumi ir, kurus tikai neliela dala iedzivotaju ievero par suna uzturesanu. es staigaju ar kajam jo ne visi var atlauties nopirkt masinu. staigaju uz darbu un no darba ar bailem, jo regulari skraida pa celiem klianojosi suni. Ar berniem ir vel grutak, berni grib begt, jo baidas un doma ka aizbegs. No suna nevar aizbegt ne pieaugusais ne berns. Kad valsti bus stingri likumi par suna uzturesanu-to tik atliek minet un ar bailem staigat pa celiem

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 13:48

Rita

japerk sautene un gazes baloni-jo stingru likumu musu valsti par klainojosiem suniem nebus!!!
Sunu kodoni ne tikai var sakroplot bernus vai pieaugusos, var ari inficet ar slimibam. Tie kas lemj un ievies likumus par sunu uzturesanu ar kajam nestaiga, tapec ir tikai 10.euro sodi.

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 14:00

vitja

par smekesanu kafejnica uzliks tik lielu naudas summu, ka aizmirsisi savu vardu, ja suns sakodis, pasmiesies suna saimnieks. varbut ir cilveki kuri uzliek zelta vartus un zogu, tapec laiz suni vala

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 14:11

dzīvo lai apsmieklu un pazemotu!

Pēdējos 4-trus komentārus var pievienot pie Balvu mazpilsētiņas! Klainojosie suņi skraida bariem bērna auguma. Suņi nav ne noķerami ne savaldāmi-un tāpat arī klaiņojošo suņu saimnieki. Pensionāriem un maziem bērniem jāsēž mājas, ja nav transportlīdzekļa ar ko pārvietoties pa ielām. Superjauka dzīve klainojosajiem suniem!!!

pirms 2 gadiem, 2016.02.02 09:10

Bērniem vēl Superjauka dzive

neapmeklēs mācību iestādi klaiņojošo suņu dēļ!

pirms 2 gadiem, 2016.02.02 09:16

Jaunjelgavas novadā