Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārsteigums skolas logā

Ziemassvētku laikā brīnums var būt aiz katra stūra. Seces pamatskolā šajā laikā iemitinājušies rūķi, ziemeļbrieži, sniegavīri, kuri garāmgājējus uzmana un arī iepriecina, kautrīgi veroties loga ailē.

Ejot pastaigā ar bērniem, viņu sajūsma bija neizmērojama: "Skolā dzīvo rūķi! Re, kā skatās un gaida Ziemassvētkus!" Katrs skola ēkas logs pārsteidz ar kaut ko mīļu un smaidu izraisošu - te gar palodzi skatās ziemeļbriedis, tur ar sniegpārsliņu lejup laižas rūķis, tur aiz loga ailes raugās cits, bet te vesela sniegavīru sapulce!  

Seces pamatskolas ģeogrāfijas un mājturības skolotāja Dzintra Reimarte stāsta, ka ideja visus skolas logus svētkos dekorēt vienojošā motīvā jau kļuvusi par tradīciju, un savulaik šo ideju ierosināja skolotāja Sarmīte Ķirša. Šī gada logu noformējumam Dzintra Reimarte piedāvājusi vairākas idejas. Skolotāji nobalsojuši par citu, bet bērniem patikusi ideja par rūķu un sniegavīru iedzīvināšanu skolas logos. Šis variants arī pieņemts.

Skolotāja stāsta, ka jau kopš novembra vidus 5. līdz 9. klases meitenes cītīgi strādājušas, lai taptu Ziemassvētku rotājumi skolas un kultūras nama, kurš ir vienā ēkā ar skolu, logiem. "Notika rūpīga plānošana, skaitīšana un mērīšana, kā īstā projektā pienākas," stāsta skolotāja Dzintra. "Skolas ēkā vajadzēja izrotāt 83 loga rūtis, vēl 16 rūtis - kultūras namam, tā ka darba netrūka." Personāži tērpti un griezti no kartona, aplikāciju papīra un krāsaina dāvanu saiņošanas papīra. Savukārt rūķu darinātājas par savu darbu saņēmušas vērtējumu, bija izstrādāta vesela motivācijas sistēma - par sarežģītāku personāžu arī vērtējums augstāks.

Skolas logus nu rotā amizanti un mīļi tēli, kas izraisījuši ikviena garāmgājēja interesi. "Cilvēki pavēro un tālāk iet ar smaidu," novērojusi skolotāja. Skola skaistā svētku rotā, un pozitīvas emocijas apkārtnē!

Jaunjelgavas novadā