Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmais RADU tirgus Jaunjelgavā

Biedrība “RADI Jaunjelgavā” 30. aprīlī rīkoja pirmo RADU tirgu Jaunjelgavā, kura izsenis bijusi slavena kā tirgotāju pilsēta. Šāds ir arī viens no biedrības mērķiem – atjaunot seno andeli Jaunjelgavā.

“Jums tas tomēr izdevās!” šādus vārdus biedrības “RADI Jaunjelgavā” komanda – Kristīne Kalēja, viņas dēls Eduards un dzīvesbiedrs Ģirts – todien dzirdēja vairākkārt. Jo tirgus patiešām bija izdevies, pārdevēju un pircēju apmeklēts.

Tirgotāju saime no visas Latvijas piedāvāja dažādus lauku labumus, amatnieku darinājumus, mākslas darbus, stādus, augļu kokus, puķes un dažādus citus labumus. Tirgotāji bija ieradušie ne tikai no Jaunjelgavas novada, bet arī no Skrīveriem, Aizkraukles, Bebriem, Viesītes, Jēkabpils, Cesvaines, Kuldīgas, Balviem, Bērzpils, Rīgas, Siguldas, Lielvārdes, Madonas, Jelgavas un citām vietām.

Paši rīkotāji cienāja visus ar konfektēm un tēju, kura vārījās uz ugunskura turpat tirgus laukuma malā.

Pasākuma laikā Jaunjelgavas novada jaunieši piedāvāja iesaistīties batikošanas darbnīcā, radoši pārveidojot savu līdzi paņemto T kreklu.

Tirgū sastaptie ļaudis, kuri šurp uz savu dzimto pilsētu bija atbraukuši arī no tālienes, atzina: patiešām lustīgs un labs tirgus.

Iecerēts, ka RADU tirgus Jaunjelgavā turpmāk būs reizi mēnesī, mēneša pēdējā svētdienā. Nākamā tirgus diena plānota 28. maijā.

Elitas Brovackas foto

Jaunjelgavas novadā