Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sava ceļa meklējumos

Līdz pēdējam zvanam, kas Seces pamatskolā skanēs 16. maijā, vēl pāris dienu. Skolai ardievas šogad teiks divas 9. klases, kopā 19 audzēkņu. Jauniešus aicināju dalīties savās nākotnes iecerēs un sapņos, kas jāpiepilda pēc pamatskolas izglītības iegūšanas.

Skolotāja Gunita Taškāne par jauniešiem teic: “Viņi ir dažādas personības, ar kurām jāatrod kopīga valoda, domāju, man tas ir izdevies. Manā darba pieredzē šī ir pirmā audzināmā klase, tas būs arī mans pirmais izlaidums. Pēc sarunām klases stundās un arī pēc tām secinu, ka ikkatram no audzēkņiem ir savi nākotnes plāni, nav neviena tāda, kura mērķi aprobežotos ar pamatskolas diplomu vien.”

Jaunieši arvien vairāk interesējas par iespēju ne tikai turpināt mācīties vidusskolā, bet reizē apgūt arī profesiju, kas noder ikvienā dzīves situācijā. Izvēloties profesiju, jaunieši ir vienisprātis, ka jāmācās tas, kas interesē un labi padodas, nevar mācīties tikai ar aprēķinu, ka tajā jomā kādreiz būs labi atalgots darbs.

Šķiet, ka 9. klases skolēni vēl tikai veidojas par personībām, bet daži jau šajā vecumā zina konkrētu mērķi, augstskolu un profesiju, kurā vēlas attīstīties, lielākā daļa tomēr vēl “taustās” un meklē savu īsto ceļu un virzienu.

Jaunjelgavas novadā