Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Secē garāžā sadeg Jaunjelgavas novada domes automašīna (papildināts)

31. janvārī plkst. 19.16 VUGD saņēma informāciju, ka Jaunjelgavas novada Seces pagastā deg garāžas — informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg saimniecības ēka, kurā izbūvētas garāžas, un liesmas apdraud blakus esošo māju. Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka pasākumus, lai pasargātu māju no liesmām. Garāžā sadega viena automašīna. Tajā sadega arī dažādas sadzīves mantas.

Ūdens dzēšanas darbiem tika nodrošināts no akas un no viena kilometra attālumā esošās Daugavas. Kopējā degšanas platība bija 350m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Aizkraukles un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 01.47.

Izrādās, ka garāžā sadega pašvaldības automašīna Škoda Octavia, ar kuru ikdienā uz darbu un mājām brauca Jaunjelgavas novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Gundega Zarāne. Pašvaldības automašīna tika izmantota saskaņā ar "Noteikumiem par autotransporta izmantošanu Jaunjelgavas novada pašvaldībā".  Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš stāsta, ka automašīna ražota 2006. gadā un bija apdrošināta. “Esmu sazinājies ar apdrošināšanas kompāniju, cerams, ka saņemsim atlīdzību,”  viņš saka. “Labi, ka ugunsgrēkā nav cietuši cilvēki un ugunsdzēsēji izglāba tuvumā esošo māju!”

Ugunsgrēka izcelšanās cēlonis nav zināms. Tiek izteikti minējumi, ka, iespējams, degšanas sākusies automašīnā.

"Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija," saka Viktorija Gribuste.

Cik liela bija automašīnas bilances vērtība? Jaunjelgavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne teic, ka automašīna bija nolietojusies, viena no vecākajām pašvaldības automašīnām, saglabājusies vēl no rajona padomes laikiem, bez vērtības. Pagājušajā gadā pašvaldība to cerēja pārdot izsolē, taču izsole beidzās bez rezultāta, neviens to nevēlējās iegādāties. Tomēr tai bija veikta tehniskā apskate, automašīna bija darba kārtībā un ikdienā izmantojama. 

Vai pēc ugunsgrēka ģimenei tiks sniegta kāda palīdzība? Evija Vectirāne stāsta, ka ģimene domē pēc palīdzības nav vērsusies. Ja ģimene lūgs palīdzību, tiks lemts par pabalsta piešķiršanu saskaņā ar domes saistošajiem noteikumiem "Par sociālo pakalpojumu sniegšanas kārtību Jaunjelgavas novadā" un "Par pabalstiem Jaunjelgavas novadā".

Jaunjelgavas novadā