Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seces pagastā noteikta Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorija

Sakarā ar to, ka tika konstatēta savvaļas cūkas saslimšana ar Āfrikas cūku mēri (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" 2016. gada 20. jūlija testēšanas pārskats) Jaunjelgavas novada Seces pagastā, valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora Māra Baloža rīkojums paredz noteikt karantīnas teritoriju Seces pagastā. Tas nozīmē, ka aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, uz citu Latvijas teritoriju  izvest dzīvas cūkas, tajā  skaitā nebrīvē audzētas savvaļas cūkas bez Pārtikas un veterinārā dienesta ( PVD) valsts veterinārā inspektora izsniegtas atļaujas.

Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest uz citu Latvijas teritoriju, kā arī Eiropas Savienības dalībvalsti un trešajām valstīm cūku spermu, olšūnas vai embrijus, cūkgaļas produkciju (svaiga cūkgaļa, cūkgaļas izstrādājumi un produkti, kas satur cūkgaļu).

Visām personām, kuras karantīnas teritorijā ir atradušas mirušas savvaļas cūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties jāinformē PVD.

Aizliegts veikt eviscerāciju, ādas novilkšanu vai to sadalīšanu, kā arī paraugu noņemšanu karantīnas teritorijā nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām bez saskaņošanas ar PVD uzraugošās teritoriālās struktūrvienības (TSV) inspektoru un neievērojot viņa sniegtos norādījumus.

Aizliegts laist pārtikas apritē galapatērētājiem un piegādāt mazumtirdzniecības uzņēmumiem (veikali, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, tirgus tirdzniecības vietas) svaigu savvaļas cūku gaļu (t.sk. sadalītu savvaļas cūkas gaļu, maltu savvaļas cūkas gaļu, savvaļas cūkas gaļas izstrādājumus), kas iegūta karantīnas teritorijā.

Medniekiem karantīnas teritorijā ir jāinformē par visām nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām PVD TSV inspektoru, jānodrošina nomedīto savvaļas cūku ķermeņu (ādu, galvu un diafragmu) un blakusproduktu identificēšana un uzglabāšana līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai, jānodrošina savvaļas cūku ķermeņu, trofeju un subproduktu iznīcināšanu saskaņā ar veterinārā inspektora norādījumiem pēc pozitīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas.

Pēc negatīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas svaigu savvaļas cūku gaļu ir atļauts izmantot savā uzturā paredzētu produktu iegūšanai, neizvedot to no karantīnas teritorijas vai savvaļas cūkas ķermeni (ar ādu, diafragmu un galvu) ir atļauts nosūtīt uz atzītu medījumu apstrādes uzņēmumu ar PVD izsniegtu atļauju, iegūto savvaļas cūkas liemeni ir atļauts nosūtīt ar PVD izsniegtu atļauju gaļas produktu iegūšanai uz atzītiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem.
Karantīnas teritorijā savvaļas cūku gaļas produktus (piemēram, desas, cīsiņi, kūpinājumi, konservi, dabiski fermentēti produkti u.tml.) ir atļauts laist pārtikas apritē ar PVD izsniegtu atļauju, ja tiek izpildīti PVD nosacījumi.

Jaunjelgavas novadā