Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltumražotājs novērš nepilnības

Jaunjelgavā siltumenerģiju ražo privātais uzņēmums “Green Energy Trio”, kas pilsētā  uzbūvējis ar šķeldu kurināmu koģenerācijas staciju. Pirms neilga laika jaunjelgavieši pauda satraukumu, ka uzņēmuma teritorijā dūmo maisi, kuros darbinieki ber degšanas procesa galaproduktu — aktīvo ogli, lai tos eksportētu.

Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš stāsta, ka pašvaldībā, paužot bažas par piedūmojumu, bail doties par iespējamu ugunsgrēku uzņēmuma teritorijā, nav vērsies neviens iedzīvotājs. Par to, ka vējainā laikā no siltumenerģijas ražotāja uzņēmuma teritorijas nāk piedūmojums, informēja kādu pašvaldības deputātu.

“Uzņēmums elektrību ražo ar šķeldu. Šķelda, ko izmanto katlumājai, ir nekvalitatīvāka, savukārt koģenerācijas stacijā izmantojamā ir kvalitatīvāka. Kad tā sadeg, pelni, kas palikuši pāri sadegšanas procesā, ir gandrīz kā aktīvā ogle. To darbinieki ber stiklšķiedras maisos, sarindo ārā pie ēkas, lai varētu tālāk eksportēt. Ik pa laikam, kad vējš uzpūš uz maisiem, iekšā esošā aktīvā ogle, kas nav atdzisusi, sāk gruzdēt. Rodas dūmi un nepatīkama smaka. Uz kuru pusi vējš pūš, tajā virzienā smaka arī izplatās. Izrunājām situāciju gan ar uzņēmuma vadību, gan darbiniekiem, lai gan viņi savu kļūdu jau bija paspējuši apzināties pirms pašvaldības iejaukšanās. Viņi situāciju saprata un meklēja tehniskos risinājumus, sākumā gribēja  ogli likt slēgtos metāla konteineros, taču nolēma pagaidām ielikt vēl vienā papildu maisā. Izteicām uzņēmumam brīdinājumu,” skaidro Uldis Albiņš.

Madonas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Eduards Tumeļkāns informē, ka saistībā ar šo gadījumu sākta arī administratīvā lietvedība par nepareizi glabātiem izdedžiem.

Jaunjelgavas novadā