Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staburagā daudzina Māras Svīres jauno grāmatu “Nopietni pa jokam”

Staburaga saieta namā notika Māras Svīres jaunās grāmatas “Nopietni pa jokam” daudzināšanas svētki. Sirsnīgā, smaidu un smalka humora caurstrāvotā gaisotnē tuvi un tāli viesi sveica autori, un šī bija kopābūšana ar interesantiem un izciliem cilvēkiem.

Māras Svīres jaunās, jau trīsdesmit pirmās, grāmatas daudzināšanas pasākumu Staburaga pagastā vadīja rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs. Tajā piedalījās izdevniecības “Zvaigzne ABC”, kurā jaunā grāmata izdota, projekta vadītāja Bārbala Simsone, redaktore Gundega Sēja un citi. Rakstnieci un staburadziešus sveica arī Latvijas Televīzijas populārā raidījuma “Savai zemītei” vadītāja Daina Bruņiniece, ar kuru rakstnieces attiecības kļuvušas draudzīgas.

Māras Svīres jaunās grāmatas izdošana ir īpaši svētki gan Staburaga, gan Jaunjelgavas un apkārtējo novadu ļaudīm. Jo tā ir grāmata par Staburagu! Vairākkārt grāmatas daudzināšanas svētkos nupat izdotais darbs tika pielīdzināts Valda grāmatai “Staburaga bērni”. Tagad Staburaga bērni ir izauguši, un ir jauna grāmata par Staburagu. Tajā ir notikumi, vērojumi, kopābūšana – stāsti par mājas “Staburags”, kurā rakstnieki Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks dzīvo četrdesmit gadu (pēdējos gandrīz piecus gadus gan bez Vladimira…) atrašanu un pirkšanu, notikumiem un sastaptajiem cilvēkiem.

Cilvēki, kuri grāmatu jau izlasījuši, priecājās par rakstnieces lielisko notikumu atainojumu, valodu, un atklāj, ka grāmatu izlasījuši pat vienas nakts laikā. Tik ļoti tā aizrauj.

- Uzraksti, kā mums te iet! – Vladimirs ne reizi vien teica.
- Jā, jā! – es solīju. Bet gadījās tāds darbs un citāds, tikai mūsmāju dēkām laika neatlika.
- Ja tu nerakstīsi, tad uzrakstīšu es! – viņš piedraudēja.
- Nē, nē! Tas nav tavs žanrs! – es iebildu.
Jo, kad Vladimirs sēdās pie papīra lapas, veidojās grūti mūži un smagi likteņi, nekādu joku. Bet mūsu dzīvē gandrīz nebija dienas, kad nenotika kaut kas smieklīgs. Jautrība radās arī no tā, ka Vladimiram lielākā patikšana bija mani apcelt. Tad abi varējām pasmieties. Tāpat dzīve piespēlēja ne visai nopietnus notikumus. Visu izšķir redzes leņķis – kā uz to skatās.

Māra Svīre (no grāmatas “Nopietni pa jokam” vāka)

Elitas Brovackas foto


Jaunjelgavas novadā