Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staburagā grāmatas regulāri lasa katrs trešais

Staburaga pagasta bibliotēkā ir vidēji 120 aktīvu lasītāju. Lai arī skaits nešķiet liels, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu šajā pagastā, uz bibliotēku regulāri nāk katrs trešais. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad teju četras reizes sarukusi summa, ko varēs tērēt jaunu grāmatu iegādei un periodisko izdevumu abonēšanai.

Bibliotekāre Iveta Ločmele stāsta, ka pērn jaunu grāmatu iegādei, laikrakstu un žurnālu abonēšanai pašvaldības budžetā bija atvēlēts 400 latu. Šogad paredzēta teju četras reizes mazāka summa. Bibliotekāri visvairāk uztrauc, vai naudas pietiks  preses izdevumu abonēšanai 2015. gadam.

— Šim gadam abonēti ir trīs laikraksti — “Staburags”, “Latvijas Avīze” un “Brīvā Daugava”, — teic Ločmeles kundze. — Esam pa vidu starp Aizkraukli un Jēkabpili, cilvēkiem nepieciešams zināt, kas notiek gan vienā, gan otrā vietā. Tāpat abonējam arī žurnālus. Iecienītākie ir “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Vēsture” — lasītāji vēlas paplašināt savu redzesloku. Tāpat ir interese par jaunākajām grāmatām. Lasa gan daiļliteratūru: stāstus, romānus, vēsturisku notikumu aprakstus un dzeju, gan nozaru literatūru. Tā vairāk interesē studentus, kuri atbrauc brīvdienās. Bibliotēku apmeklē arī bērni, un, lai gan viņiem pieejami datori, liela daļa no viņiem izvēlas grāmatas, nevis iespēju lūkoties monitorā.

Diemžēl, ņemot vērā ekonomisko situāciju laukos, daudziem apmeklēt bibliotēku ir vienīgais veids, kā izlasīt jaunākos preses izdevumus un grāmatas.

Jaunjelgavas novadā