Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staburaga saieta nams svin piecu gadu jubileju

Staburadzieši saieta nama piecu gadu jubileju svinēja ar dziesmām, bet īpašs sveiciens svētkos pagasta ļaudīm bija Staburaga amatierteātra "Pirmā prognoze" jauniestudējums.

Pirms pieciem gadiem atklāja jaunuzcelto saieta namu, kurš ir galvenais kultūras un sabiedrības dzīves centrs mazajā Staburaga pagastiņā. Te ik dienu valda rosība - saieta namā iekārtota pagasta bibliotēka, izstāžu zāle. Staburagā saieta namā darbojas trīs vokālie ansambļi un amatierteātris, bet ēkas pirmajā stāvā ir pašvaldības administrācijas kabineti.

Staburaga pagasta pārvaldes vadītāja Aina Ķīse atminas, ka, izveidojot Jaunjelgavas novadu, Staburaga pagasts saņēma 200 tūkstošus latu. Pusi staburadzieši iztērēja, lai iegādātos autobusu skolēnu pārvadāšanai, bet daļu pataupīja. Toreizējais Jaunjelgavas novada izpilddirektors Jānis Dimitrijevs bildis: jums vajadzētu kādu jaunu  ēku, bet par tādu naudu neko taču nevar uzbūvēt! Drīz atvērts Lauku atbalsta dienesta administrētais projekts, kurā varējis iegūt naudu jaunbūvei. Staburadziešu ideja par sava saieta nama būvniecību apstiprināta, viņi ēkas būvniecībā ieguldījuši arī savus 100 tūkstošus. "Neviens netic, ka par šādu naudu - 240 tūkstošiem - šī ēka uzbūvēta, turklāt gada laikā," saka Aina Ķīse.

Šajā mazajā pagastiņā dzīvo daudzi talantīgi cilvēki - atzina sveicēji no Jaunjelgavas novada domes un Seces pagasta pārvaldes. Secieši kaimiņiem bija sagādājuši jestru sveicienu, liekot gan burties čigānietes vadībā, gan vizuāli nospēlēt secietes Daces Vitkovskas dziedāto dziesmu.

Savukārt Staburaga amatierteātris "Pirmā prognoze" svētkos dāvināja jauniestudējumu - Ritas Missūnes situāciju komēdiju "Dāvana tantei".

Foto: Elita Brovacka

Jaunjelgavas novadā