Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studentu komandas divu gadu laikā centīsies radīt jaunas darba vietas

Noslēgusies novadu un komandu atlase konkursam "Radām novadam", un ir noskaidrotas visas 18 studentu komandas, kurām būs iespēja divus gadus attīstīt biznesa projektus, radot jaunas darbavietas 18 Latvijas novados un sacenšoties par balvu fondu 50 000 eiro apmērā. Viena no komandām darbosies Jaunjelgavas novadā.


Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš informē, ka studenti pašvaldībā ieradīsies šopiektdien. Jaunieši iepazīsies ar novadu un tad arī varēs izlemt, kā tieši savas ieceres īstenot.


Projekta "Radām novadam" vadītājs Ulvis Kubliņš informē, ka konkursā piedalīsies 18 studentu komandas no desmit Latvijas augstskolām — Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Augstskolas un Ventspils Augstskolas, kā arī no Transporta un sakaru institūta (TSI), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) un Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA).


Katra komanda īstenos projektus vienā no 18 sadarbības novadiem - Apes, Alūksnes, Burtnieku, Gulbenes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Ķeguma, Lielvārdes, Ludzas, Madonas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņu, Rēzeknes, Saldus, Siguldas un Smiltenes novadā.


Turpmāko divu mēnešu laikā, līdz 1. jūnijam, katra komanda izstrādās rīcības plānu ar projektiem, kurus tā plāno īstenot konkursa gaitā. Rīcības plānā tiks ietverti galvenie projekti, kurus komanda plāno realizēt nākamo divu gadu laikā, lai radītu jaunas darbavietas, piesaistītu investīcijas vai citādi veicinātu novada ekonomisko attīstību.


Iecerēts, ka otrās kārtas noslēgumā notiks televīzijas šovs, kura laikā desmit labākās komandas prezentēs savus rezultātus un tiks izdalīts pirmais balvu fonds 10 000 eiro apmērā labākajām komandām.


Konkursa "Radām novadam" mērķis ir dot iespēju talantīgiem studentiem parādīt sevi, tikt pamanītiem un ielikt spēcīgu pamatu savas karjeras pirmsākumam. Tā ir arī iespēja Latvijas augstskolām parādīt to, cik labi tās var sagatavot savus studentus reālai dzīvei, un cik lietderīgas ir zināšanas, kuras tās sniedz savā mācību procesā. Latvijas augstskolu un studentu zināšanas, idejas un enerģija tiks novirzīta Latvijas novadu attīstībai.


Konkurss ilgs līdz 2016. ada 1. jūlijam, un tā kopējais balvu fonds ir 50 000 eiro. "Radām novadam" organizē jauno uzņēmēju organizācija ''JCI Latvia''.

Jaunjelgavas novadā