Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz veikalu reizi nedēļā 1

Vienojoties vietējai pašvaldībai un Aizkraukles autotransporta uzņēmumam, satiksmes autobuss, kas trešdienās divreiz dienā kursē maršrutā Aizkraukle—Vēsmas, nu iebrauc arī pie daudzdzīvokļu mājām Staburaga centrā. Par to īpaši priecājas gados vecāki cilvēki, kuriem nav sava transportlīdzekļa.

Pensionāre Rita Kaziņa, kura dzīvo Staburaga pagasta “Smaidās”, teic, ka savlaik autobuss apstājies pieturā “Vīgante”, pie “Krustakroga”, un līdz daudzdzīvokļu mājām pagasta centrā ar smagajām iepirkumu somām bija jāmēro aptuveni kilometrs.

— Mums, pensionāriem,šāda iespēja ir vērtīgs ieguvums, — teic Kaziņas kundze. — Trešdienās parasti esam ap desmit braucēju. No rīta varam aizbraukt uz Aizkraukli pie ārsta, uz aptieku, iepirkties veikalos un pēcpusdienā atgriezties mājās. Biļete turp un atpakaļ maksā vienu latu un 90 santīmu. Ne jau visiem ir iespēja braukt ar personīgo automašīnu.

Pagastā ir neliels veikaliņš, bet iepirkties tajā ir dārgi. Piemēram, Staburagā kilograms cukura maksā vienu latu un desmit santīmu, bet Aizkrauklē to var nopirkt par 59 santīmiem. Aizkrauklē gandrīz uz pusi lētāka ir arī eļļa un citi ikdienā nepieciešamie produkti. Daudzus produktus, piemēram, dārzeņus un svaigu gaļu, nemaz nav iespējams nopirkt. Protams, kādam varbūt šķitīs, ka laukos dārzeņi un gaļa ir visiem, taču tā bija senāk. Nepietiek naudas, lai apstrādātu zemi, pirktu mēslojumu, sēklas. Arī turēt lopus nav spēka. Nekas cits neatliek kā pēc daudzām laukos ikdienišķām lietām braukt uz pilsētu. Kaut reizi nedēļā un nesot smagas somas... Nu vismaz autobusā var iekāpt gandrīz pie paša veikala un izkāpt pie mājas.

Komentāri 1

kaimiņiene

Mīļā Rita, kas tevi trieca dzīvot uz Staburagu, bij tak dzīvoklis mums kaimiņos Aizkrauklē, sagribēji svaigu gaisu vai?

pirms 6 gadiem, 2013.10.12 13:33

Jaunjelgavas novadā