Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Varēs nokļūt otrajā stāvā

Jaunjelgavā, pašvaldības ēkā Liepu ielā 23, ir tehniski ierīkots un izmēģināts invalīdu pacēlājs, kas palīdzēs ikvienam, kam ir grūtības pārvietoties, nokļūt pie ģimenes ārsta.

Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš stāsta, ka invalīdu pacēlājs ir ierīkots un darbojas, jau tuvākajās dienās to varēs izmantot. Personālu apmācīs, kā ar pacēlāju pareizi rīkoties. Tiks  ierīkota signāla poga, ar kuru varēs izsaukt ārstu, kurš pacēlāju iedarbinās.

Invalīdu pacēlājs Liepu ielā 23 ierīkots, lai cilvēkiem ar kustību traucējumiem būtu piekļuve nepieciešamajiem pakalpojumiem. Nama otrajā stāvā ir ģimenes ārstu Ilzes Sarmas un Gintas Kociņas kabineti, kā arī Ingrīdas Paško zobārstniecība un frizētava.
Jaunjelgavā šis pacēlājs ir ļoti vajadzīgs, jo tik nepieciešamās iestādes izvietotas otrajā stāvā. Secē pietiek ar invalīdu uzbrauktuvi, jo ģimenes ārste strādā pirmajā stāvā.

Ģimenes ārste Ilze Sarma priecājas par pozitīvajām pārmaiņām: “Invalīdiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs iespēja vieglāk nokļūt pie ārsta. Tā ir viena no Eiropas Savienības prasībām nodrošināt invalīdiem piekļuvi pakalpojumiem. Visas pašvaldības, cik iespējams, to arī cenšas nodrošināt.”

Zobārste Ingrīda Paško jau apguvusi, kā rīkoties ar invalīdu pacēlāju, un atzīst, ka tas ir viegli.

Pacēlājs spēj noturēt aptuveni 250 kilogramu smagumu. Tam ir divi akumulatori un uzlādēšanas iekārta. Pašvaldībai tas izmaksāja nepilnus 12 000 eiro.

Jaunjelgavas novadā