Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā iegādāta moderna acu pārbaudes aparatūra

Jēkabpils reģionālā slimnīca iegādājusies jaunu, modernu aparatūru acu izmeklēšanai, kas Jēkabpilī un tuvākajā apkārtnē ir pirmā šāda veida iekārta. Vēl tādas ir tikai slimnīcās Rīgā, Jelgavā un Valmierā. Ar trīsdimensionālo tehnoloģiju aparātu iespējams ļoti smalki izvērtēt acs struktūru.
   
Acu ārste Ilona Mitre, kura ikdienā strādā ar jauno aparatūru, stāsta: “Mēs varam ļoti smalki izmērīt radzenes biezumu, apskatīt acs priekšējo kameras kaktu, jau ejot dziļāk iekšā acī, mēs varam redzēt tīkleni – varam apskatīties jebkuru slāni un redzēt, cik dziļi šis bojājums ir un izvērtēt to arī dinamikā. Tāpat varam novērtēt redzes nervu.”
   
Izmeklējuma laikā netiek veikta nekāda iekšēja iejaukšanās acs struktūrā, nav nepieciešama arī kontrastvielas ievadīšana. Aparāts ir piemērots gan bērniem, gan cilvēkiem ar dažādām saslimšanām, jo tas spēj izsekot līdzi acs kustībām, tātad izmeklējums var notikt arī tad, ja pacients nespēj visu laiku skatīties vienā punktā, nepakustinot aci. Visu, ko aparāts fiksē, uzreiz var redzēt datora ekrānā. Pacientam šī procedūra aizņem aptuveni piecas līdz desmit minūtes, protams, daudz ilgāks laiks pēc tam vajadzīgs ārstam, lai izanalizētu visus iegūtos datus.
   
 Acu ārste rāda un skaidro: “Mēs pa slānīšiem varam izbraukt cauri un redzēt redzes nervu, izvērtēt to, kāds ir stāvoklis. Varam paskatīties tīkleni. Mēs redzam tīklenes centru. Šeit ir lāzerstars, kas gājis cauri, un mēs varam redzēt, kas notiek acs mugurējā polā un pat redzēt dzīslenes asinsvadus (chorioidea), ko ar aci nevar redzēt, bet ar šo aparātu tos var paskatīties.”
   
Šāds izmeklējums nepieciešams gan pacientiem, kuri gatavojas acu operācijām, gan tiem, kuriem ir glaukoma, tīklenes saslimšanas un dažādas citas slimības. Tāpat pārbaude noder tiem, kuriem jau veikta ārstēšana, lai novērtētu, kā šī ārstēšana ir vai nav palīdzējusi. Acu ārsti iesaka pārbaudi veikt arī veseliem cilvēkiem reizi dažos gados, lai laicīgi pamanītu un novērstu dažādas vainas. Jēkabpils reģionālajā slimnīcā šis izmeklējums pieejams nu jau divas nedēļas.
   
Slimnīca moderno aparātu iegādājusies līzingā, jo tas ir ļoti dārgs – iekārta maksā 80 tūkstošus eiro. Ārstniecības iestāde uzsver, ka izmeklējuma ieviešana ir pirmais solis ceļā uz mērķi – ar laiku nodrošināt Jēkabpils reģionālajā slimnīcā arī acu operācijas.

   

   
    

Novadu ziņas