Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā zemnieks kļuva turīgāks par grāfu

Stukmaņu lieltirgotājs Indriķis Rumpe un viņa ģimene.

Sākums laikrak­sta “Staburags” 11. novembra numurā, nobeigums 15. novembra numurā.

Krievijas cara Aleksandra III valdīšanas laikā pie Stukmaņiem tika veikti plaši grunts un ūdens straumes pētījumi vispāratzītu ārzemju speciālistu vadībā. Tika dots pozitīvs atzinums, ka visspēcīgākajā Daugavas krācē, tā sauktajā Grūbē, starp Stukmaņu miestu un Līkumu muižu var celt ražīgu ūdens spēkstaciju.

Apķērīgais Indriķis Rumpe, uzzinājis par ieceri būvēt spēkstaciju un paredzot, ka šai vietai nākotnē būs svarīga nozīme visas Latvijas dzīvē, nopirka ne vien Līkumu muižu (Stabliten) ar ēkām un zemi, bet arī vēl visus tos zemesgabalus, kuri būtu vajadzīgi spēkstacijas projekta īstenošanai. Pēc laikrakstu ziņām, I. Rumpe tolaik esot ar humoru teicis: “Ja ķeizars Pēterburgā liks uzbūvēt te kanālu un (spēk)staciju, tad arī es būšu Pļaviņu ķeizariņš Indriķis Pirmais — pats uz savas Līkumu salas.”

Rakstu lasiet "Staburaga" 15. novembra numurā!


 

Novadu ziņas