Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalēju dienā Aizkrauklē

28. jūlijā Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos” jau trešo reizi notika Kalēju diena.

Latvijas Kalēju brālības meistari visu dienu ābeļdārzā kala vides objektu — rožu sētu ar dažādiem metāla kukaiņiem. Kalēja amata prasmi rādīja Kārlis Zvans no Dundagas novada ar dēliem Jēkabu un Fēliksu, Mārtiņš Daksis, Pāvels Teļicins un Toms Kondratovičs no Rīgas, aizkrauklieši Ants Brimerbergs un Mārtiņš Zariņš ar palīgu Ivaru Vaivadu. Kalšanu varēja izmēģināt arī apmeklētāji.

Kalēji strādāja no pulksten 9 līdz tumsai, tomēr darbs vēl netika pabeigts.. Vides objektu pilnībā pabeigs Aizkraukles metālmākslinieks Ants Brimerbergs ar palīgiem.

Kalēju dienas laikā varēja noskatīties Jura Babra leļļu teātra “Tims” koncertprogrammu bērniem “Notikumi virtuvē”, kā arī tautas mūzikas koncertu, kurā piedalījās kapela “Karikste”, Baumaņu ģimenes kapela un viņu draugi.

Novadu ziņas