Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpņu telpa kā noliktava

Laikraksta “Staburags” redakcijā vērsās kāda Aiz­kraukles iedzīvotāja. Daudzdzīvokļu mājā, kura viņa dzīvo, kāpņu telpu laukumiņos iedzīvotāji novieto savus velosipēdus, bērnu ratus, ragavas, tādējādi liedzot ērti pārvietoties.


Riteņi un bērnu rati traucē piekļūt pastkastēm, kā arī brīvi pārvietoties pa kāpnēm. Grūti iedomāties, kā  vajadzības gadījumā uz dzīvokli varētu uznest kādu mēbeli, piemēram, dīvānu vai ledusskapi. “Pagājušā gada jūlijā “Lauma A” izvietoja paziņojumus ar lūgumu nekavējoties atbrīvot kāpņu telpu no velosipēdiem un novietot tos citā vietā, lai tie netraucētu kaimiņiem un netiktu pārkāpti ugunsdrošības noteikumi, taču kopš tā laika nekas nav mainījies!” ir sašutusi mājas iedzīvotāja. Viņa teic, ka tāda problēma ir arī citās daudzdzīvokļu mājās — kāpņu telpas tiek pārvērstas par ikdienā lietojamo mantu noliktavu.

“Kāpņu telpu laukumiņos nedrīkst turēt velosipēdus un citus priekšmetus, kas traucē pārvietoties mājas iedzīvotājiem un operatīvo dienestu darbiniekiem. Tas ir ugunsdrošības normu pārkāpums,” norāda Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmuma “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite. “Mājā tuvākajā laikā izvietosim uzrakstus ar aicinājumu no kāpņu telpu laukumiņiem mantas aizvākt. Ja tas noteiktā termiņā netiks izdarīts, aicināsim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus noformēt aktu par ugunsdrošības noteikumu pārkāpumu. Mantu īpašnieki tiks noskaidroti, un viņiem par to tiks piemērots administratīvais sods.”

Bet kā būs citās mājās? Modris Bite stāsta, ka ikdienā uzņēmuma darbinieki visu māju kāpņu telpas nepārbauda. Viņš aicina vērsties “Laumā A” un informēt, kurās mājās vēl ir šāda problēma.

Novadu ziņas