Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas notiek ar Kokneses parka dīķiem?

“Kādreiz Kokneses parka dīķos dārzniece laida ziedu laiviņas, bet tagad  tie ir briesmīgā paskatā, dīķi gandrīz sausi, tur ir dubļi, ūdens līmenis pavisam zems. Kas notiek ar parka dīķiem?” redakcijai satrauktas jautā koknesietes Rasma Māliņa un Elza Jakovele.

Kādreiz parka dīķos peldējušas pīles, tagad tām nav, kur peldēt. Sievietēm ir aizdomas, ka pie dīķiem ir ierakta caurule, pa kuru ūdens aizplūst uz kādas privātmājas pagājušajā gadā izrakto dīķi. 

Sieviešu bažas darījām zināmas Kokneses novada domes komunālās nodaļas vadītājai Benitai Peciņai. Viņa informē, ka kopā ar pašvaldības policistu, izpilddirektoru, SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” un “Latvijas valsts mežu” Vidusdaugavas mežsaimniecības pārstāvi dīķus apskatīja, taču cauruli, pa kuru plūstu projām ūdens, vai kādas citas ļaunprātības pēdas nekonstatēja. Viņa piekrīt, ka šobrīd skats uz dīķiem ir nepievilcīgs, tie tīrīti pirms daudziem gadiem, aizauguši, tajos “laika kārtu” veido sakritušie zari un lapas. Slūžas, kas regulē ūdens līmeni, ir vecas, caur tām sūcas ūdens. Vismazāk ūdens ir otrajā un trešajā dīķī, un ūdens trūkumu var skaidrot gan ar karsto laiku, gan ar novecojušajām slūžām, caur kurām sūcas ūdens. Taču pašlaik dīķu labā neko nav iespējams izdarīt — tam vajadzīgi līdzekļi.

Kokneses novada domes attīstības nodaļas projektu vadītāja Marta Vīle-Bērziņa informē, ka kopā ar Zemgales plānošanas reģionu tiek gatavots pieteikums finansējuma iegūšanai Latvijas—Lietuvas pārrobežu projektā. Projekta pieteikuma iesniegšanas beigu termiņš ir šīgada augustā. Tādējādi pašvaldība cer iegūt līdzekļus visu triju dīķu tīrīšanai un labiekārtošanai, meniķu jeb slūžu dambju atjaunošanai. Patieso situāciju varēs konstatēt tikai tad, kad dīķos nolaidīs ūdeni. Visiem darbiem būs nepieciešami 20 līdz 30 tūkstoši eiro, precīza summa būs zināma pēc iepirkuma veikšanas. Ja koknesiešu projektu apstiprinās, darbus varēs veikt nākamajā gadā.


Novadu ziņas