Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas notiek Skrīveru novada domē? 1

Skrīveru novada domes sēdē maijā skatītas divas sūdzības par Skrīveru pašvaldības ētikas kodeksa pārkāpumu. Jau otrā sūdzība iesniegta par deputātu Jāni Brokānu un pirmo reizi arī par Denisu Vigovski.  Vai depu­tātu rīcība atbilst ētikas kodeksa normām, ir biežs jautājums, vērojot novada domes sēdes. “Staburags” skaidro, kas notiek Skrīveru novada domē?

“Aizver muti, ēzeli!”
Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis saņēmis divas sūdzības par deputātu uzvedību. Viena bija no SIA “Skrīveru saimnieks” valdes locekļa Aigara Sprudzāna. Konflikts noticis Finanšu komitejas sēdē 19. maijā, kurā vērtēta domes noslēgto deleģēšanas līgumu izpilde. “Apspriežot jautājumus, kas saistīti ar pašvaldības dzīvojamā fonda apsaimniekošanu, Jānis Brokāns paaugstinātā tonī sāka izteikt piezīmes par SIA “Skrīveri saimnieks” darbību. Atļāvos pilnībā nepiekrist Jāņa Brokāna viedoklim, tad saņēmu no viņa uzbļāvienu — aizver muti, ēzeli! Uzskatu, ka neesmu Jāņa Brokāna beztiesisks vergs, kuram bezierunu kārtībā jāpakļaujas kunga teiktajam. Minēto nostāju atbalsta arī deputāts Deniss Vigovskis, jo savā blogā sociālajos tīklos bija ievietojis atbilstošu “mākslas darbu “ (karikatūru — aut.). Lūdzu Skrīveru novada domi izvērtēt deputāta rīcību, jo tam nav nekā kopīga ar deputāta ētiku,” teikts iesniegumā.

Otra bija domes priekšsēdētāja vietnieces Sarmītes Jansones sūdzība. Viņa raksta, ka sēdes beigās, apspriežot jautājumus ar Udo Pērsi, sarunu, rupji kliedzot, pārtrauca deputāts Deniss Vigovskis. “Starp mums izvērtās vārdu apmaiņa, viņa balss tonis un sejas izteiksme bija naidīga. Pēc dažiem teikumiem viņš atstāja telpu, lai pēc mirkļa atkal atgrieztos, un izstieptu roku un pret mani vērstu rādītājpirkstu draudīgi tuvojās. Roka apstājās vien dažus centimetrus no sejas. Ja telpā nebūtu vēl citu cilvēku, nezinu, kā konflikts eskalētos. Esmu pārsteigta un apmulsusi no šādas deputāta Denisa Vigovska rīcības. Lūdzu veikt pārrunas!”

Komunikācijas problēmas starp Skrīveru novada domes deputātiem ir. To atzīst gan pozīcijas, gan opozīcijas pārstāvji. To, ka attiecības ir saspringtas, var vērot gan domes sēžu videotiešraidēs, gan piedaloties tajās klātienē. Kā tās radušās?

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 10. jūnija numurā vai e versijā šeit:


Komentāri 1

spolitexxx

Tak paskatieties kas tur sildās tajos deputātos.Visādi lejjerkastnieki,skrūvju tirgoņi,šēmotāji,sekretāri un degunu urbinātaji.Katrs to latiņu un deķi vel uz savu pusi.Tā jau ir ierasta lieta,ka viens otru ēd laukā no ienesīgajiem krēsliem.Ķīvēties jūs dīkdieņi varat ārpus darba laika un bez publiskām sūdzībām.Tādi stukaču izgājieni.Labāk būtu domājuši kā novadu savest kārtībā,naudu taču un privilēģijas saņemat cienīgā apmērā.

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 22:11

Novadu ziņas