Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kino un danči visu dienu

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā glabājas kāda interesanta afiša — ielūgums. Tā informē, ka 1937. gada 7. novembrī Aizkraukles pagasta nama zālē tiek rīkots filmu un deju vakars jeb “Liela kino balle”.

No ielūgumā rakstītā uzzinām, ka Rīgas uzņēmums “Kino gaisma” rīko izbraukuma pasākumus Latvijā. Programmā ir gan dokumentālās filmas jeb “Latvijas hronika”, gan divas mākslas filmas, kā arī saviesīgs vakars ar dejām bez pārtraukuma. Tajā savukārt paredzētas tautiskās, modernās dejas, kā arī rotaļas. Muzicē ragu un stīgu orķestris. Ieejas biļetes varēja iegādāties gan uz visu vakaru (1,20 latu dāmām un 1,50 kungiem) vai uz katru pasākumu atsevišķi. Jāatgādina, ka šajā laikā, piemēram, kilograms pirmās šķiras sviesta maksāja līdzīgi — 1,90 latu. Salīdzinājumam kvalificētu strādnieku vidējā izpeļņa dienā šajā gadā bijusi ap 5,70 latiem, nekvalificētu — ap 4,40 latiem un attiecīgi sievietēm no 3,50 līdz 2,75 latiem dienā.

Aptaujājot Aizkraukles pagasta iedzīvotājus, viņi teic, ka tajos gados pagasta nams bijis šobrīd Kalna ielā 24 esošā ēka. Pirmajā stāvā bija izvietota pagasta vadība, bet otrā stāva telpas bija paredzētas saviesīgiem pasākumiem. Ap 30. gadiem, kad Latvijā dibināja dažādas nevalstiskās biedrības, aizkrauklieši savu dziedāšanas biedrību veidoja sadarbībā ar skrīveriešiem. Arī vēlāk, padomju gados, piemēram, 1961. gadā  šajā ēkā bija aktīva kultūras dzīve un nereti vienas dienas laikā izrādīja divus kinofilmu seansus.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

20171021-1214-latvijai100.jpg

Novadu ziņas