Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē noskaidrots labākais skaļais lasītājs

Uz Gaismas pili brauks Agnese Rebāne


Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi visā Latvijā organizē 2018./2019. gada Latvijas nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Šodien Aizkraukles reģiona fināls notika Koknesē tūrisma informācijas centra zālē. Tur kopā ar Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sacentās arī Jaunjelgavas, Skrīveru, Pļaviņu un Aizkraukles novada skolu audzēkņi.


Žūrijas vērtējumā labākais — daiļrunīgākais lasītājs — Agnese Rebāne no Aizkraukles novada vidusskolas (skolotājs Ģirts Šimanauskis). Viņa 18. maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos finālā, kas risināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 


Konkursā Koknesē skatītāju balvu ieguva Mārcis Briģis.


Aizkraukles reģionā sacentās arī Ludvigs Bērziņš, Fanija Skripačkina, Kate Kondrāte, Martins Vilnis, Sandija Strautniece, Aleksa Kitajeva, Edvards Mozga, Marks Anufrijevs, Madara Potaše, Visvaldis Hennriks Kalniņš, Viktorija Voroboka. Savukārt žūrijā bija Ilga Bruņeniece no Jaunjelgavas, Sandra Trakina no Skrīveriem, Ingrīda Grūbe no Kokneses, Antra Galiņa no Pļaviņām un Iveta Zemzariņa no Aizkraukles.


Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kā liecina PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study — Starptautiskais lasītprasmes novērtēšanas pētījums) 2016. gada pētījums, Latvijas skolēni paši sevi ierindo ceturtajā vietā no beigām 50 valstu konkurencē. Skaļās lasīšanas sacensības ir paredzētas pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņa izlīdzināšanai.


Skaļajai lasīšanai bērni bija izvēlējušies fragmentus no ļoti dažādām grāmatām, sākot no klasikas darbiem līdz pasaulē populārām grāmatām, kā arī latviešu autoru darbus. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības fināla norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, kā arī visiem finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošināja SIA “Jānis Roze” un apgāds “Zvaigzne ABC”.
Novadu ziņas