Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesei tiks noteikts pilsētas statuss

Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Iecavai un Koknesei tiks noteikts pilsētas statuss, paredz šonedēļ valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projekts.

Iecavas un Kokneses novada pašvaldības saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību ir iesniegušas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) attiecīgus dokumentus, lai sāktu apdzīvotās vietas statusa maiņu no ciema uz pilsētu. VARAM virza šo jautāju izskatīšanu, sagatavojot jauno likumprojektu.
Dokumentā noteikts, ka Bauskas novadā pēc reformas būs divas pilsētas — Bauska un Iecava, bet Aizkraukles novadā četras — Aizkraukle, Jaunjelgava, Pļaviņas un Koknese.
Jau vēstīts, ka vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Iecava un Koknese atbilst pilsētas statusam — tajās ir vairāk nekā 2000 iedzīvotāju, ir izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu.
Abos novados notikušas sabiedriskās apspriešanas, kurās gūts iedzīvotāju atbalsts pilsētas statusa iegūšanai.
Pilsētas statusu piešķir ar Saeimas lēmumu, pamatojoties uz Ministru kabineta atzinumu.

Novadu ziņas