Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs stipri kā Herkuless 1

Šodien skolās un bērnudārzos notiek Putras dienas pasākumi un konkursa “Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless!” noslēgums. Šodien bērnudārzu un sākumskolu audzēkņi, kuri piedalās šajā projektā, stāsta par uzzināto un pusdienās mielojas ar putru. Programmā iesaistījušās arī vairākas Aizkraukles reģiona mācību iestādes.

Pirmo gadu šajā programmā iesaistās arī Mazzalves pamatskolas skolēni un Bebru bērnudārza “Bitīte” audzēkņi, kuri šodien noslēguma pasākumā piedalīsies Bebru internātvidusskolā. Šīs programmas laikā bērni  gan vārījuši putru, gan uzzinājuši daudz jauna par to, kāda ir veselīga pārtika.

“Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusi uztura būtu jāveido graudaugu produktiem. Diemžēl bērni tos lieto daudz mazāk. Lai paplašinātu skolēnu zināšanas par graudaugu nozīmi uzturā, ir sākts projekts “Putras programma skolās”. Bērniem ir iespēja uzzināt gan par  veselīgu dzīvesveidu, gan arī to, kā aug labība, ko no tās iegūst. Jāveic arī dažādi interesanti uzdevumi. Septembrī brokastīs mūsu pavāres bērniem pasniedza dažādas putras — auzu pārslu, mannas un pat kukurūzas, ko retais  bērns bija ēdis,” stāsta Bebru bērnudārza audzinātāja Dace Grele. “Tas ir izzinošs process, kas ilgst apmēram mēnesi. Bērniem ir interesanti uzzināt, kas ir Herkuless, arī to, kā graudus ieguva pirms daudziem gadiem, kad nebija nekādas tehnikas. Šī programma ir ne tikai par to, kas ir veselīga pārtika, bet daļēji ieskats pasaules un kultūras vēsturē, jo nav daudz bērnu, kas zina, kā senāk cepa maizi un  ieguva graudus.”

Savukārt Mazzalves pamatskola piedalīšanos šajā programmā apvieno ar Ekoskolas programmu, kurā tā darbojas jau otro gadu.

Komentāri 1

Putras dienā

Jā, bērni! Ēdisim biezputras no rītiem brokastīs un būsim veseli!

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 14:51

Kokneses novadā