Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēnu diena Kokneses pagasta bibliotēkā kopā ar Gundegu

Gundega Beķere manu uzmanību bibliotēkā piesaistīja jau sen, jo viņa ir viena no apmeklētājām, kura uz bibliotēku nāk lasīt. Droši varu teikt, ka grāmatu lasīšanas ziņā viņa noteikti pārspēj mani. Par grāmatām un izlasīto ar viņu var sarunāties daudz, tieši tāpēc biju priecīga, ka viņa piekrita būt mana Ēnu dienas kolēģīte, lai parādītu, kā viss izskatās no otras — bibliotekāres — puses.

Gundega iepazinās ar bibliotēkas sistēmu “Alise”, uzzināja, kā rodas svītru kods, kā notiek grāmatu apstrāde, kā var rezervēt, izsniegt, pagarināt grāmatas, apkalpoja lasītājus, kārtoja preses izdevumus, izveidoja grāmatu izstādi, kura veltīta Suņa gadam, izmēģināja iemaņas skenēšanā, kopēšanā, printēšanā, uzzināja, kas ir statistika, darba plāns, pasākumu apraksti.

Abas secinājām, ka bibliotēkā galvenais ir grāmata, bet priekšroku dodam apmeklētāja interesēm un vajadzībām.

Gundega ļoti mīl grāmatas, viņu uztrauc tas, kur tās paliek pēc norakstīšanas. Runājot par novadpētniecību, viņa ir lepna par savas vecmāmiņas darbu šajā jomā.

Gundegas veidoto izstādi vari apskatīt arī tu. Grāmatas viņa izvēlējās ar lielu interesi tā, lai būtu dažādība. Suņa gads vēl tikai sācies, tādēļ arī tu vari mūsu izstādi arī papildināt  ar rotaļlietām, apdrukām, suvenīriem par tēmu “Suns”.

Paldies Gundegai! Man prieks par kopā pavadīto laiku! Kas Gundegu pārsteidza? Tas, ka bibliotekārei tik daudzas lietas jādara paralēli, jāprot atrast, paskaidrot, informēt… Bet galvenais bibliotekāra ieguvums, Gundegasprāt, protams, ir vēl pēc tipogrāfijas smaržojošas grāmatas — lasi, cik gribi! Piekrītu!

Par padarīto Gundega saņēma apliecinājumu un dāvaniņu!

Kokneses novadā