Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Gaismas nesējas” tituls Zemgalē piešķirts Ingrīdai Grūbei no Kokneses

Svinīgā ceremonijā Gaismas pils Ziedoņa zālē balvas pasniegtas konkursu “Gada bibliotekārs 2016“ un “Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs“ uzvarētājiem.

Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) apbalvoja sešus bibliotekārus par viņu veikumu, sasniegumiem, pašaizliedzīgu darbu un devumu vietējai sabiedrībai. Klātesošos uzrunāja LR kultūras ministre Dace Melbārde.

“Gaismas nesējas” tituls Zemgalē piešķirts Ingrīdai Grūbei no Kokneses pagasta biliotēkas. Ingrīda ir bibliotekāre Koknesē jau 30 gadus. Viņa saka, ka tikai ar gadiem var sajust, cik tā “gaisma” katram ir nepieciešama. Vienam tā ir saruna, citam —paklusēšana kopā, vēl kādam — zieds vai kabacēns no dārza! Viņasprāt, cilvēki ir mūsu brīnišķīgākās grāmatas!

Apbalvojumu “Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs“ Vidzemē saņēma Ropažu novada bibliotēkas vadītāja Dace Smukša.  “Gaismas nesējas“ tituls Kurzemē aizceļoja pie Mairitas  Vītolas, Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēkas vadītājas.
Par “Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs” laureātu Latgalē izraudzīta  Anastasija Plačinda no Viļakas novada Žīguru bibliotēkas.


“Gada bibliotekārs 2016“ izraudzīti divi uzvarētāji. Par izcilu sniegumu mūžizglītības pasākumu īstenošanā balvu saņēma Laimdota Ozoliņa no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Bibliotēku interešu pārstāvniecībā balva piešķirta Ingai Brūverei, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītājai.

Šis ir konkursa jubilejas gads —  “Gaismas nesēja“ tituls tiek piešķirts 10. reizi. Desmit gadu laikā par “Gaismas nesējiem“ izraudzīti 47 bibliotekāri — izcili, mērķtiecīgi, radoši un aktīvi mazo gaismas piļu darbinieki, kas izceļas ar īpašu attieksmi pret savu darbu, atsaucību pret lasītājiem un rūpēm par vietu, kur viņi dzīvo un strādā. Konkurss “Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs“ novērtē bibliotekāru ieguldījumu un iedvesmo Latvijas sabiedrību.

Kokneses novadā