Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatava puse “Sirmā saulrieta” 3

Novembrī Likteņdārzā paveikti vairāki no plānotajiem darbiem — ierīkotas norādes pie galvenajiem dārza objektiem, būtiski pavirzījusies akmens krāvuma “Sirmais saulriets” būve.

Biedrības “Kokneses fonds” valdes loceklis Bruno Cīrulis stāsta, ka nesen izvietotas piecas informatīvās zīmes un viena norādes zīme, kas dārza apmeklētāju skatienus vērš virzienā, kur saule noriet 18. novembra vakarā. Šajā dienā Likteņdārza Ābeļu alejas bruģī ielika 6050. akmeni. Simbolisko astoņus metrus plato un vairāk kā 200 metru garo ceļu ir iecerēts noklāt ar vairāk nekā 114 000 pelēkiem no Latvijas laukakmeņiem zāģētiem bruģakmeņiem, uz kuriem iegravēs to cilvēku vārdus, kuri būs atbalstījuši Ābeļu alejas jeb Likteņdārza draugu alejas izveidi.

Novembrī liels darbs paveikts, veidojot akmeņu krāvumu “Sirmais saulriets”. To simboliski veidos ap 600 tūkstošu akmeņu — tik, cik dzīvību paņēmušas iedzīvotāju masveida deportācijas. Akmeņi krāvumam vesti no visas Latvijas, un akcijai atsaukušies arī vairāku Kokneses novada zemnieku saimniecību īpašnieki.

Gatavojoties Latvijas strēlnieku bataljonu izveides 100 gadu jubilejai, nākamgad vienā no dārza zonām plānots izvietot laukakmeņu ansambli. Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Kara muzeju, tēlnieku Ojāru Feldbergu un Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem uz akmeņiem būs īpašs noformējums — stikla asaras, kas tumsā tiks izgaismotas.

Komentāri 3

smaids

Murgs-Cīruļa stilā.Tas saucamais likteņdārzs vairāk atgādina smilšu karjeru,kuram gaida muļķu ziedojumus!
Kas maksās par elektrību?Cīrulis no saviem līdzekļiem?Bet viņš taču ir ņišcijs?!

pirms 5 gadiem, 2013.11.22 21:39

?

vai šī dārza īpašnieki arī kādam cietušajam ziedo ?

pirms 5 gadiem, 2013.11.24 10:57

!

Dārza īpašnieki ir visa Latvijas tauta ( ja kādam tas nav zināms). Un tauta cietušajiem ziedoja cik spēja, arī Likteņdārza idejas autori un īstenotāji.
Smaida komentārs kā vienmēr " smaida" stilā - nekā jauna!

pirms 5 gadiem, 2013.12.03 15:00

Kokneses novadā