Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iršos aizdegas kūts

Ugunsdzēsēji glābēji naktī uz pirmdienu — pulksten 2.46 — saņēma izsaukumu uz Kokneses novada Iršu pagastu, kur dega kūts 70 m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts pulksten 6.18.

Pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte informē, ka Iršu centrā vienā rindā kādreiz uzbūvētas deviņas ķieģeļu kūtis, virs tām ir šķūnīši. Kūtiņas lopu turēšanai netiek izmantotas, izņemot vienu kūti pašā galā, kurā ir lopi. Iedzīvotāji tās izmanto lielākoties kā noliktavas. Aizdegās kūts rindas vidū, tā neesot tikusi apsaimniekota. Notikuma vietā pirmā ieradās Kokneses novada pašvaldībai piederošā ugunsdzēsības automašīna, kura tiek izmantota Iršos. “Negaidām, kad glābēji atbrauks no Ērgļiem vai Pļaviņām — ar šo automašīnu daudz ko esam izglābuši. Šoreiz ugunsgrēka vietā strādāja pagasta pārvaldes komunālās nodaļas vadītājs Normunds Jirgens ar palīgiem,” stāsta Raina Līcīte. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle uzteic Iršu glābējus — ja viņi nebūtu ieradušies pirmie, ugunsgrēka izplatība būtu daudz lielāka, liesmas pārņemtu arī līdzās esošās kūtiņas. Pēc tam ieradās Ērgļu un Pļaviņu posteņa ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēka cēlonis pagaidām nav zināms.

Kokneses novadā