Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iršos piemin vācbaltu koloniju Hiršenhofu

Kokneses novada Iršu pagastā 23. jūnijā pulcējās ne tikai vasaras saulgriežu svinētāji. Šajā dienā Iršos viesojās arī vairāk kā divdesmit viesu no Vācijas, kuru dzimtu likteņi saistīti ar Baltijā senāko vācbaltu koloniju  - Hiršenhofu, kurai šogad aprit 250. gadadiena.

Viesus uzrunājot sveica gan Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, gan Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks. Svinīgajā pasākumā, kas norisinājās līdzās vācbaltu kolonijas piemiņas akmenim, viņi īsi atskatījās vēsturē, bet vēlāk pie muižas klēts iestādīja piecas kļavas. Pēcpusdienā pagasta klubā priekšnesumus sniedza Kokneses kultūras nama senioru koris "Alaine" un Kokneses mūzikas skolas audzēkņi.

Foto: Imants Kaziļuns.

Kokneses novadā