Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jumtu mainīs ziemā

Daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai Parka ielā 20 Koknesē paredzēts atjaunot jumtu.  Darbus iecerēts sākt pirms Ziemassvētkiem.

Darbu iepirkuma konkursam saņemti astoņi pieteikumi, vislētākais piedāvājums bija no SIA “Simols”, Pļaviņu novadā reģistrētā uzņēmuma. Ar šo firmu arī noslēgts līgums Ls 37 651,87 vērtībā. Darbus paredzēts sākt pirms Ziemassvētkiem. “Pieredze liecina, ka jumtu mainīt bez sarežģījumiem var arī ziemā,” saka Ziedonis Vilde, SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” namu pārvaldnieks. “Darbi jāveic nelielos posmos, ja būs nelabvēlīgi, traucējoši laika apstākļi, piemēram, sniegputenis, tad būs tehnoloģiskais pārtraukums. Darbam ziemā ir arī plusi — šajā laikā būvniekiem pasūtījumu ir maz, un mēs saņēmām salīdzinoši daudz piedāvājumu. Cenu amplitūda ir no aptuveni 37 līdz pat 49 tūkstošiem latu.”

Namu pārvaldnieks lēš: ja viss ritēs bez aizķeršanās, līdz pavasarim darbi būs paveikti.

Dzīvojamā māja Parka ielā 20 būvēta 1971. gadā, lielākie remonti, kas veikti pēdējos gados, ir ūdensvada maiņa, pakāpeniski tiek mainīti arī kanalizācijas stāvvadi, bet pirms pāris gadiem ēkai nosiltināti bēniņi. “Tā iznāk, ka jumtu mainām pēc bēniņu siltināšanas, bet toreiz tā bija prioritāte,” teic Ziedonis Vilde. “Ēkai jumtu plānots nomainīt un nedaudz pārbūvēt. Mājai ir divslīpju jumts bez karnīzes — spāres beidzas uz ēkas sienas, un tas būvei noteikti nav “veselīgi”. Tāpēc pārbūvējot paredzēts spāres pagarināt.” Namu pārvaldnieks teic, ka naudu jumta maiņai jau pirms trijiem gadiem sāka krāt iedzīvotāji, ik mēnesi piemaksājot apsaimniekošanas maksai. Nepieciešamā summa gan esot lielāka, nekā iekrāts, bet trūkstošo samaksās “Kokneses komunālie pakalpojumi”.

Kokneses novadā