Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē apskatāma Haralda Mārcēna-Ancāna keramikas darbu izstāde

Kokneses tūrisma centrs allaž prot pārsteigt — te pasākumi birst kā no pilnības raga. Apbrīnojama ir tūrisma centra darbinieču spēja allaž atrast cilvēkus, kuri  plašākam  cilvēku lokam nav zināmi, bet viņi ir kā tīrradņi, atliek tikai viņus pierunāt, iedrošināt neslēpt sveci zem pūra. Pie tādiem pieder arī Haralds Mārcēns-Ancāns.  Patiesībā jau grūti pateikt, kas viņš īsti ir: mākslinieks, pavārs, uzņēmējs, zemnieks... Visu viņš mēģinājis, un viss iet no rokas. Varbūt tāpēc, ka viņam allaž blakus ir bijusi viņa mūza —  dzīvesbiedre Gita. 

Pēc Maskavā pavadītajiem 15 gadiem viņi jau gandrīz divus gadus dzīvo Gitas dzimtajā Koknesē. Izstādē apskatāmi smalki porcelāna svečturi, greznas saktas, piespraudes, apgleznotie šķīvji, sienas dekori, māla vāzes. Starp darbiem ir arī  porcelāna svečturis, kuru vasarā var izmantot kā vāzi. To mākslinieks gatavojis kā dāvanu Gitai skaistā dzīves jubilejā. Kāds turīgs mākslas pazinējs par to solījis prāvu naudas summu, no kuras bija grūti atteikties! Bet tā kā svečturī bija iegravēti veltījuma vārdi Gitai, tā atceļojusi  kopā ar viņiem uz Latviju.

Savulaik Maskavā, darbojoties studijā,  viņam radās izdevība piedalīties izstādē Tretjakova mākslas galerijā. Pēc galerijas vadības lūguma vairāki studijas darbi, arī Haralda, tur palikuši kā dāvinājums. Divi darbi, kas bijuši izstādē slavenajā galerijā, skatāmi arī jaunajā izstādē. Krāšņas rozes savai mūzai, krāsains mārtiņrožu pušķītis apmeklētājām un paša mākslinieka ceptais sāļais kliņģeris visiem — arī tas bija viens no pārsteigumiem todien izstādes atklāšanā. Pēc jaunā gada Haralds Mārcēns-Ancāns  grib atvērt mācību studiju jeb pulciņu bērniem un pieaugušajiem. Nav šaubu, ka viņam tas izdosies. Jo viņam patīk pārsteigt. Kokneses tūrisma centra izstāžu zālē Haralda Mārcēna-Ancāna keramikas izstāde būs skatāma līdz 30. novembrim. Pirmajā attēlā — “Mēs abi esam karaļi un saderam kopā” — smej Haralds un Gita. Otrajā attēlā — dāvana mūzai.          

Kokneses novadā