Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē sāk strādāt Ziedonis Mauliņš 15

Tā kā ģimenes ārste Zigrīda Balode ir devusies pensijā, Nacionālais veselības dienests no novembra līgumattiecības ar viņu ir pārtraucis. Koknesē par ģimene ārstu  sācis strādāt Ziedonis Mauliņš, kuru daudzi pazīst kā onkologu.

Aizkraukles poliklīnikā Ziedonis Mauliņš kā onkologs nepieņem jau vairākus gadus. “Aizkraukles poliklīnikā mani pakalpojumi vairs nebija vajadzīgi,” viņš saka. Ārsts  ir ieguvis ģimenes ārsta sertifikātu un strādājis Suntažos, aizvietojis ģimenes ārstu Ogrē, bet pēdējā darbavieta ir kādā Rīgas slimnīcā, kur viņš vadīja dienas stacionāru. Bija reģistrējies Nacionālā veselības dienesta ģimenes ārstu vakanču rindā un tagad izmanto iespēju strādāt tuvāk savai dzīvesvietai Pļaviņās.

Nacionālais veselības dienests iesaka Zigrīdas Balodes bijušajiem pacientiem reģistrēties pie Ziedoņa Mauliņa vai kāda cita ģimenes ārsta. Bet vai tas jādara obligāti, ja viņi ir izvēlējušies Ziedoni Mauliņu? Viņš teic, ka pacientiem būtu vēlams reģistrēties, un daudz laika tas neaizņem, viņi var piezvanīt un vienoties par ierašanās laiku, tad jau iepriekš būs sagatavoti dokumenti. Tomēr, ja viņi sešus mēnešus nebūs reģistrējušies ne pie viena no ģimenes ārstiem,  visi automātiski kļūs par Ziedoņa Mauliņa pacientiem. Līdz šim pie viņa ir reģistrējušies 265 pacienti. Ja pacienti vēlas pieteikties pieņemšanai vai mājas vizītei, viņiem ir jāzvana uz ārsta praksi.

Nacionālā veselības dienesta Zemgales nodaļas vadītājas vietnieks Uldis Gerhards stāsta, ka vienmēr ir daļa pacientu, kuriem ģimenes ārsta apmeklējums pašlaik nav aktuāls, tādēļ viņi nepārreģistrējas. “Mēs piedāvājam kļūt par Ziedoņa Mauliņa pacientiem, bet katrs, protams, var brīvi izvēlēties,” viņš saka un arī apstiprina, ka pēc pusgada būs automātiska pārreģistrācija.

Zigrīdas Balodes praksē strādāja ambulatorās aprūpes māsa un ārsta palīgs, taču tagad ir tikai viens palīgs. “Ņemot vērā pacientu skaitu, Nacionālais  veselības dienests ir noteicis, ka manā praksē pašlaik var būt tikai viens ārsta palīgs. Te ir sākusi strādāt Mirdza Beļinska,” stāsta Mauliņa kungs.

“Otra medicīnas māsa vai ārsta palīgs var būt tikai tad, ja praksē ir vairāk nekā 1200 pacientu. Ja pacientu ir mazāk, divi palīgi nebūs noslogoti,” norāda Uldis Gerhards. “Ja ģimenes ārsta prakses pārņēmējam būs tik daudz pacientu, viņš varēs vērsties pie mums ar lūgumu piešķirt finansējumu otra palīga algošanai. Šī gada septembrī Zigrīdas Balodes ģimenes ārsta praksē bija reģistrēti 1396 pacienti.”

Vai Mauliņa kungs atsāks pieņemt arī Aizkraukles poliklīnikā kā onkologs? Viņš atklāj, ka sarunas par to ir bijušas, viņš saņēmis tādu aicinājumu, bet vispirms ir jānostabilizē darbs praksē.

Komentāri 15

novembris

Mauliņam iesaku būt ieinteresētam pacientu problēmās un pēc labākās sirdsapziņas mēģināt tās risināt, jo Aizkrauklē diži ar savu kompetenci neizcēlās, mūsu ceļi reiz krustojās.

pirms 5 gadiem, 2013.11.28 17:38

Dace Kuršinska

Paldies ārstam Mauliņam par man doto otro dzimšanas dienu

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 10:36

zane

Profesionāls, gudrs ārsts! Koknesiešiem pavecies!

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 13:26

Mauriņsons Laimnesis

Tas ir ārstu ārsts - kā sacīt jāsaka, ļoti skarbs, bet patiess!!!

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 16:27

Jānis. Gargurns.

(novembris) nosauc savu vārdu,Z. Mauliņs Aizkrauklē bija visgudrākais ārsts,jo tie autoatslēdznieki kuri sevi dēvē par ārstiem viņu izēda.

pirms 5 gadiem, 2013.11.30 21:11

Novadnieks

Negatīva informācija; ja jau tik labs ārsts būtu tad kāpēc tik bieži maina darba vietas.

pirms 5 gadiem, 2013.12.02 15:06

Novadniekam

Ārstu Mauliņu nepazīstu un man pie viņa nav bijis nekādu darīšanu, bet par to darba vietu maiņu gan gribu pateikt realitāti. Nederīgs speciālists, komandieris, vadītājs parasti tup vienā vietā līdz pensijai. izdzīšanai vai nāvei.

pirms 5 gadiem, 2013.12.06 12:21

Laine

Dakteris Mauliņš- uzmanīgs, zinošs speciālists, kuram patiesi rūp pacienta veselība. Nerakstiet tie, kuriem nav bijusi saskare ar šo dakteri!
Lai veicas, dakter !!!

pirms 5 gadiem, 2014.02.18 16:58

elizabete

Iepazinos ar ārstu, kad aizvietoja manu ģimenes ārsti Ogrē. Tiešām žēl , ka nevaru piereģistrēties pie viņa jaunajā darba vietā, Ļoti iejūtīgs un zinošs ārsts.

pirms 4 gadiem, 2014.11.04 00:44

Kokneses novadā