Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesiete iegūst “Dižās smīdinātājas” titulu

Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notika stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis 2017” fināls.  I.Gaiša Kokneses vidusskolas skolniece Alise Krūmiņa konkursā ieguva “Dižās smīdinātājas” titulu.

Konkursā šogad  tika izstāstīta 431 anekdote, par 17 anekdotēm vairāk kā iepriekšējā gadā. 

Konkursā tika iegūti šādi tituli :
“Mazais smīdinātājs” (5 dalībnieki);
“Lielais smīdinātājs” (4 dalībnieki)
“Dižais smīdinātājs” (5 dalībnieki);
“Ekselentais smīdinātājs” (17 dalībnieku, no kuriem novērtējumu “Īpaši Ekselentais smīdinātājs” saņēma  6 dalībnieki, galvenās balvas laureāti).

Gandrīz 20 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkursa “Anekdošu virpulis” fināls, kurā sacenšas bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām un citi skolas vecuma interesenti. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis” novadu pusfinālos.
Šogad konkursā piedalījās 31 dalībnieks no Ēdoles, Gramzdas, Grobiņas, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Rendas, Rēzeknes, Riebiņiem, Priekules, Priekuļiem un Vārkavas.

Atbilstoši konkursa nolikumam dalībnieki uzstājās grupās pa trīs līdz pieciem, sākot ar visjaunākajiem. Viņi pa kārtai stāstīja vienu anekdoti, līdz katrs izstāstījis trīs vai vairāk anekdošu un žūrija bija gatava izteikt vērtējumu, kuri no stāstītājiem tiek nākamajā kārtā. Šoreiz konkursa pirmā kārta bija iesildīšanās, kad žūrijas balsojams visiem dalībniekiem deva iespēju  pamēģināt vēlreiz.

Konkursu rīkoja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību “Aprika”.

Kokneses novadā