Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kombainieris stāsta, kā bija patiesībā: velosipēda vadītāja gulēja kukurūzas laukā

Pēc publikācijas “Kombains aizķer velosipēdisti”  laikraksta “Staburags” 18. septembra numurā redakcijai zvanīja kombaina vadītājs Ģirts Leimanis un informēja, kas notika patiesībā.

“Ap pulksten pusdeviņiem vakarā kopā ar kolēģi pļāvām kukurūzu,” viņš stāsta. “Blakus braucošā traktora vadītājs kukurūzā pamanīja velosipēdu un man signalizēja, taču kombaina troksnī to nedzirdēju, uzmanība bija pievērsta pļaušanai un tam, lai nopļautā kukurūza birtu traktora piekabē. Kombaina priekšā velosipēdu neredzēju, jo kukurūza bija ļoti augsta un bieza. Policija vēlāk izmērīja, ka kukurūza bija 2,60 metrus gara. Vispirms ar kombainu tika nopļauts velosipēda rokturis, tas iestrēga  kombaina griešanas mehānismā, kas apstājās. Sieviete gulēja kukurūzā apmēram sešus, septiņus metrus no ceļa. Viņai palaimējās, ka vispirms kombains aizskāra velosipēdu un ka tajā brīdī apstājās viens no griešanas mehānismiem,” stāsta kombaina vadītājs. “Zvanījām 112, un operators  savienoja ar “ātro palīdzību”. Vēlāk ieradās arī policija, lika mums pūst caurulītē, nekādas promiles neuzrādīja. Sieviete gan bija alkohola reibumā. Netālu dzīvo arī sievietes māte, tēvs un vīrietis, ar ko viņa dzīvo kopā. Garām braucošās automašīnas vadītājam pateicām, ka notikusi tāda nelaime, un viņi visi trīs ieradās.”

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece informē, ka policija informāciju no ārstniecības iestādes saņēmusi 12. septembrī pulksten 21.12. Negadījums noticis kukurūzas laukā netālu no ceļa Koknese—Ērgļi 13,2. kilometra. Pēc sākotnējās informācijas, vadot kombainu Jaguar 890 Claas, kukurūzas laukā uzbraukts 1996. gadā dzimušai sievietei, kura bijusi alkohola reibumā. Viņa nogādāta ārstniecības iestādē, taču to patvaļīgi atstājusi, atsakoties no ārstēšanas.

“Kriminālprocess nav sākts, jo sieviete policijai norādījusi, ka miesas bojājumus guvusi citos apstākļos, nevis kombaina darbības rezultātā,” skaidro Ieva Sietniece. 

Kokneses novadā