Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai neaizmirstu gara mantas

Koknesē pavisam nesen nodibināta nevalstiskā organizācija “Baltaine”, bet tā jau sevi pieteikusi ar vairākiem interesantiem pasākumiem. Ceturtdien, 12. decembrī, Koknesē iedegs lielo egli, pasākumu interesantāku darīs arī “Baltaine”. 

Biedrība ir nodibināta uz nenoteiktu laiku, un tās dibinātāju pilnvarotās pārstāves ir Inguna Žogota un Līvija Vindele. Biedrība dibināta ar mērķi piedalīties valsts kultūrpolitikas īstenošanā — lai popularizētu un stiprinātu tautas tradīcijas, dziesmas, dejas, amatus, ieražas. Biedrības pasākumu plāns izveidots līdz nākamā gada jūnijam. Oktobrī jau notika stāstu vakars “Veļu laikā…”. Savukārt novembra vidū seno ziņģu vakarā tika ziņģēts uz nebēdu. Tajā savu dziesmu pūru atklāja atraktīvās un enerģiskās senu dziesmu zinātājas Ausma Markava un Ināra Mačuļska. Kad Koknesē iedegs lielo egli, būs arī biedrības “Baltaine” organizētais Bluķa vakars, kad tiks aizmēzti un sadedzināti visi kokne­siešu grēki. Būs arī masku gājiens un visādas čigānu izdarības.

Kokneses novadā