Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likteņdārzam velta darbu “Horizonts”

11. augustā plkst. 19 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš sākts Likteņdārza projekts, un kā īpašs veltījums Latvijas simtgadei. Komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls radījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts” kā veltījumu Likteņdārzam.

Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu viņš to pirmatskaņos Likteņdārza jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā.
Likteņdārza 10. jubilejai Raimonds Tiguls komponējis trīsdaļīgu opusu “Horizonts” un jaundarba anotēšanai izvēlējies viegli pārfrazētu mācītājas Lorenas Ārtresas tekstu: “Ceļš uz horizontu attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmaiņu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu — svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa!”
Skaņdarba “Horizonts” pirmajā posmā autors spēlēs hangu, otrajā posmā viņš sēdīsies pie klavierēm.

avukārt trešajā posmā Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim pievienosies Rīgas Doma zēnu koris, un mēs klausīsimies cilvēku iemīļoto Dziesmu svētku hitu “Lec, saulīte” (Rasas Bugavičutes-Pēces teksts) jaunā versijā zēnu korim un orķestrim.

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents. Strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Radījis mūziku teātra izrādēm un TV seriāliem. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās. Sastopams paša izveidotajā mūzikas ierakstu studijā Talsu pievārtē.
Viens no Raimonda Tigula iecienītākajiem mūzikas instrumentiem ir hangs — šveiciešu Fēliksa Ronera un Sabīnes Šēreres 2000. gadā izgudrots mūzikas instruments ar skaisti dunošu, apcerei piemērotu skaņu. Hangs būvēts no divām valcētām tērauda puslodēm, kas īpaši apstrādātas, lai palielinātu metāla cietību.
Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentu Andri Pogu, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori baudīsim krāšņu programmu — Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotus skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls.
Koncerts notiks brīvdabā Likteņdārza amfiteātrī, un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1. Biļetes nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Koncertu atbalsta AS “Latvijas Valsts meži”, AS “Latvenergo” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kokneses novadā