Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks velobrauciens pa Kokneses un Pļaviņu apkaimi; aicināts ikviens!

Kokneses Tūrisma centrs 15. septembrī aicina velomīļus uz piekto rudens velobraucienu apmēram 60 kilometru garumā. Tas vīsies pārsvarā pa grants ceļiem, vietām arī pa takām, kā arī pa asfaltu Kokneses un Pļaviņu novadu teritorijā.

Šoreiz paredzēti garāki pārbraucieni, kas prasīs no dalībniekiem spēku un izturību, informē  tūrisma speciāliste Santa Midere. Velobrauciens sāksies no Kokneses Tūrisma informācijas centra un vedīs Paugu meža virzienā. Meža vidū, kur "Paugu" "Žagatās" saimnieko mednieku klubs, būs iespēja tikties ar vietējiem medniekiem un uzzināt par meža zvēru dzīvi. Pēc garāka pārbrauciena mežā, kas vijas paralēli dzelzceļa līnijai, tiks sasniegts Pļaviņu novads. Īvānu ciemā, kur dzīvo 29 iedzīvotāji, tiks iepazīta dzīve vietā, kur apkārt valda klusums un miers. Un tad jau pēc dažiem kilometriem sagaida atpūta kādreiz slavenajā atpūtas bāzē "Mežezers".

Pēc nelielās atpūtas ezera krastā ātrā ripojienā pa asfaltu būs sasniegta Odziena. Pastaiga pa Odzienas pili un apkārtni ļaus atpūtināt kājas no pedāļu mīšanas un ceļš vedīs atpakaļ Kokneses novada virzienā. Vēl tikai jāiegriežas Siljāņu ciema saimniecībā "Karlīnas", kur truši, dažādu šķirņu vistas, pāvi un arī kazas izbauda dzīvi gandrīz brīvā dabā Pērses upes krastā. Tad atpakaļ uz grants ceļa, garām kādreizējai Jaunbebru muižai un parkam līdz "Vecsiljāņiem", lai iepazītu "Ievas siera" tapšanas gaitu. Vairs tālu nebūs Vecbebri, kur varēs baudīt medus smaržu un garšu, un jau ceļš mājup, Kokneses virzienā, ar dažām pieturvietām, kad vēlā vakarpusē Kokneses viduslaiku pilsdrupās varēs baudīt kopā būšanu pie ugunskura. Kā jau dzīvē, paredzētajā programmā iespējamas izmaiņas, bet labam garastāvoklim, dabas baudījumam ar velosipēdu tas nevar traucēt.

Dalībnieku reģistrācija Kokneses Tūrisma Informācijas centrā no pulksten 8.30 līdz 9. Dalības maksa: pirmdskolas vecuma bērniem – bez maksas, skolēniem – 3 eiro, pieaugušajiem – 5 eiro.

Iepriekšēja reģistrēšanās braucienam, rakstot uz turisms@koknese.lv vai pa tālruni +371 65161296; +371 29275412.

Kokneses novadā