Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pa taku līdz Likteņdārzam 2

Koknesē turpina labiekārtot tūristu taku gar Daugavu, lai kājām vai ar velosipēdu varētu ērti nokļūt no pilsdrupām līdz Likteņdārzam.

Kokneses tūrisma centra vadītāja Daina Liepiņa stāsta, ka taku iesāka sakārtot jau pērn, kad tās posmos pāri gravām ierīkoti vairāki tiltiņi. Tagad darbus turpina, un nauda tiem bija paredzēta pašvaldības šīgada budžetā.

— Vēlamies izveidot labu atpūtas vietu gar Daugavu, lai cilvēki ērti varētu aplūkot apkārtni, jo tur ir skaisti skati, — stāsta Daina Liepiņa.

Darbus pašvaldība veic saviem spēkiem, un tos vada novada domes saimniecības pārzinis Aldis Neija. Viņš informē, ka taka vietām paplašināta, lai pa to varētu ērti pastaigāties arī māmiņas ar bērnu ratiņiem un braukt ar velosipēdiem. Kur nepieciešams, nomainīta arī augsnes virskārta, dažās vietās sakārto upes krastu, izveidojot kāpnītes līdz ūdenim. Tā kā šo upes posmu iecienījuši arī makšķernieki, izveidotas speciālas ugunskuru vietas un novietotas atkritumu tvertnes. Būs arī papildu informācijas stendi.

Jaunums būs apmēram četrus metrus augstais skatu tornis un platforma upē. Aldis Neija atzīst, ka skaisti te būs rudenī, kad iekrāsosies lapas. Līdz tam laikam darbus paredzēts pabeigt.

Komentāri 2

Ainārs

Čav!
Mani novērojumi, testējot taku ar velo:
1) tiltiņu galos jāsadomā risinājums, lai nav tik "asas" kantes;
2) no Kokneses puses, tieši pirms paša "garā tilta", alksni jāzāģē nost (jābūt ļoti veiksmīgam, lai braucot varētu trāpīt starp kokiem - šobrīd pa 5cm uz katru pusi no velo stūres)! :)
3) no mājas, kura ir pirmā/tuvāk vecajai peldvietai (aiz garā tilta), ir izrakts neliels notekgrāvītis uz Daugavu - tur vajag kaut kādu drenāžas risinājumu, jo krēslā var "uz acīm noraut" tikai tā...
4) kaut kur vēl bija koks pa vidu takai - neatceros tieši kur.
Viss pārējais ļoti ok izbraucams!

pirms 6 gadiem, 2013.09.09 13:21

Kokneses novadā