Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par slepkavībām Kokneses novada Iršos

Šī gada sākumā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu atsevišķos kriminālprocesos par vairāku personu slepkavību Kokneses un Ludzas novadā. 

Pagājušā gada 12. augustā kādā privātmājā Kokneses novada Iršu pagastā ar vardarbīgas nāves pazīmēm mirusi tika atrasti 1960. gadā dzimusi sieviete un 1953. gadā dzimis vīrietis. Viņus atrada, nodzēšot ugunsgrēku vienstāva dzīvojamajā mājā, kur dega sadzīves mantas desmit kvadrātmetru platībā. Par šo noziedzīgo nodarījumu tajā pašā dienā tika aizturēti divi 1986. gadā dzimuši vīrieši, kuriem tiesa piemēroja drošības līdzekli — apcietinājumu. Veicot virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonām radās aizdomas, ka abas personas ir izdarījušas vēl vienu slepkavību 2018. gada jūnijā Ludzas novadā. Sākotnēji gan tika uzskatīts, ka tur persona gājusi bojā nevērīgas rīcības ar uguni dēļ. Tomēr noskaidrots, ka abos gadījumos aizdomās turētie vīrieši slepkavības izdarījuši, personīgu motīvu vadīti, kā arī centušies slēpt izdarītos noziegumus un iznīcināt pierādījumus — nodedzinot mājas kopā ar noslepkavoto personu līķiem.Lai atklātu noziedzīgos nodarījumus un iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu, tika nopratinātas vairāk nekā 20 personas, nozīmētas vairāk nekā 20 ekspertīzes, veiktas kratīšanas, apskates un citas izmeklēšanas darbības. Abi vīrieši tiek turēti aizdomās par divu cilvēku slepkavību, kas izdarīta personu grupā un pēc kuras izdarīta līķa apgānīšana, par zādzību un mantas tīšu bojāšanu, kas izdarīta ar dedzināšanu. Tāpat vīrieši tiek saukti pie kriminālatbildības par personas sevišķi cietsirdīgu slepkavību, kas izdarīta personu grupā, kā arī par mantas tīšu iznīcināšanu, kas izdarīta ar dedzināšanu. Vīrieši var tikt sodīti ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.Šī gada 7. februārī, pēc septiņu mēnešu ilgas izmeklēšanas, Valsts policijas Krimināizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas lietu nodeva Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.Valsts policija norāda, ka ikviena nozieguma izmeklēšanā tiek ieguldīts rūpīgs darbs, taču slepkavību atklāšanas mēdz būt sarežģītākas un laikietilpīgas. “Tas nav vienas dienas darbs. Dažkārt slepkavību izmeklēšanās iesaistās vairākas policijas struktūrvienības un katrai ir sava loma nozieguma atklāšanā. Īpaši svarīgi ir iegūt spēcīgus un neapgāžamus pierādījumus, turklāt ekspertīžu veikšana un rezultātu apstrāde nenotiek acumirklīgi,” skaidro Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

Kokneses novadā