Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin Latvijas dzimšanas dienu

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā pulcējās visu novada skolu pārstāvji, lai draudzības pasākumā “Diža mana tēvu zeme” ar viktorīnām, sporta spēlēm, ierindas skati un kopīgu sadziedāšanos svinētu Latvijas 95. dzimšanas dienu.

Pasākums notika jau otro reizi, un tā organizēšanā piedalījās Kokneses novada vispārizglītojošo skolu mākslas priekšmetu, sporta un dabaszinību skolotāju metodiskās apvienības. Piecas komandas, katrā 10 skolēnu, bija sagatavojušas mājas uzdevumus. Tie bija gan stāstījumi par Kokneses novada kultūrvēsturiskajām vietām, gan dziesmas, veltītas Latvijai. Savukārt erudīciju skolēniem nācās rādīt, atbildot uz dažādiem jautājumiem par mūziku, piemēram, kur notika pirmie Vispārīgie latviešu Dziedāšanas svētki, par Latvijas dabu un vēsturi, bija jāzina vismaz trīs latviešu tautasdziesmas, kurās nosaukta likteņupe.

Viena no pasākuma organizatorēm, bioloģijas skolotāja, direktora vietniece ārpusklases audzināšanas darbā Sandra Māliņa stāsta, ka, pēc skolēnu domām, visinteresantākais uzdevums bija dziedāt latviešu karavīru dziesmu reizē ar ierindas skates elementiem. Skolēni ar interesi piedalījās pārsteiguma spēlēs, piemēram, senā karavīru spēlē — spalvas pūšanā. Uzvarētāju un zaudētāju šajās sacensībās nebija, jo to uzdevums bija intereses radīšana un, galvenais, draudzība. Noslēgumā visi mielojās ar svētku kliņģeri un saņēma atzinības rakstus.

Vai šāda kopāsanākšana vairo bērnos interesi par Latviju, tās vēsturi? Sandra Māliņa teic, ka līdzīgu pasākumu rīkošana katrā skolā, klasēm sacenšoties, arī būtu patriotiskā audzināšana. Par šo pasākumu skolēni pastāstīs klasesbiedriem, un tas viņos noteikti radīs vēlmi piedalīties nākamgad.

Kokneses novadā