Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz skatuves — mūžs dejā

Kas teica, ka pagātni nevar atsaukt atpakaļ? Kokneses kultūras nama deju kolektīvu vadītāja Kornēlija Reisnere  aizvadītajā sestdienā to izdarīja, nozīmīgas jubilejas brīdī sirsnīgā un mīlestības pārpildītā gaisotnē atskatoties uz savu radošā mūža veikumu.

— Man nevajag ne dāvanu, ne ziedu, labākā dāvana esat jūs — tā pirms savas nozīmīgās jubilejas viņa teica saviem dejotājiem — bijušajiem un esošajiem,  draugiem, kolēģiem, paziņām,  radiem, kurus pulcēja kultūras namā uz savu svinību pasākumu.  Viens pēc otra uz skatuves kāpa viss viņas “radošais mūžs” — dejotāji, sākot no pirmā iesaukuma — 1967.— 1980. gada.  Tas jau nekas, ka  sirmums iesprucis matos, toties stāja ir tikpat stalta kā toreiz un deju solim vēl arvien ne vainas.  Pirmais deju kolektīvs skolotājas mūžā atmiņā palicis kā Jāņu kolektīvs, jo toreiz kolektīvā  dejoja (7!) Jāņi, no kuriem pieci uz skatuves kāpa arī jubilejas pasākumā.  Dejas mīlestība  kā stafetes kociņš tālāk nodota bērniem un mazbērniem.  Tagad dejas taku turpina arī trīs skolotājas pēcteces — bijušās dejotājas, kuras tagad deju māca citiem: Aiga Jermaka, Baiba Miķelsone un Maruta Mīlīga. Kā sirsnības un pateicības apbalvojumu skolotāja viņām dāvināja sudraba saktu.

Ziedi un dāvanas  tomēr bija — ne tikai par dejas mīlestības dārzu, ko Kornēlija Reisnere izveidojusi varen kuplu, bet arī par Kokneses vārda spodrināšanu.  Un vārdu salikums “Reisneres skola” ir nedalāms ar Kokneses vārdu.

Svinīgais pasākums noslēdzās ar mielastu un lustēm līdz septiņiem rītā.

Mārča Briškas foto

Kokneses novadā