Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vērienīgākais remonts pēc četriem gadu desmitiem 1

Patīkamas pārmaiņas pārvērtušas Pērses skolas ārieni un iekštelpas. Par Kokneses novada domes piešķirtajiem 85 tūkstošiem latu pilnībā nomainīts ēkas jumts, izremontēts garais gaitenis, klases, garderobes telpa, labierīcības, nomainīta santehnika un apkures radiatori. Jauno mēbeļu un aprīkojuma dēļ drošāks un modernāks ir ķīmijas un citi kabineti.

Skolas direktore Gaļina Kraukle stāsta, ka šis ir vērienīgākais ēkas remonts gandrīz pusgadsimtu ilgajā ēkas ekspluatācijas laikā. Vairāk kā 800 kvadrātmetru lielā jumta maiņa vien ir milzu ieguvums, jo agrāk katrās lietavās ūdens atrada ceļu caurtecēt vecajām šīfera loksnēm. Jaunajam metāla jumtam apakšā likta siltināšanas materiāla kārta. Turpmāk tas ne tikai pasargās telpas no bojājumiem, bet arī taupīs siltumu, līdz ar to arī līdzekļus apsildei. Jauns segums arī mazajiem jumtiņiem un pārejai uz klubu.  Ekspluatācijā nodots ķīmijas, matemātikas, mūzikas kabinets un viena mācību telpa. Ķīmijas kabinetā iepriekš bija tikai aukstais ūdens, tagad ir arī siltais. Visām pirmā stāva telpām nomainītas durvis, kā arī izremontēta garderobe un tualetes.

Īpašs ieguvums ir  telpa pirms kluba zāles. Tā nu ir tik gaiša, plaša un mājīga, ka lieti noder mazu pasākumu rīkošanai.

Ar laiku skolas otrajā stāvā izveidotā Iršu muzeja telpas eksponātus plānots pārvietot uz pirmajā stāvā šobrīd izvietoto datorklasi. Pārmaiņu rezultātā ieguvēji būs muzeja apmeklētāji, īpaši cilvēki gados, kuriem nevajadzēs izmantot kāpnes, kā arī audzēkņi, jo lielajā klasē varēs mācīties vairāk skolēnu un ierīkot vairāk datoru. Nākamā “rindā” uz šādām pārmaiņām ir skolas ēdnīcas ēka. Tai jāmaina logi, jāremontē ēdamzāle.

Pērses pamatskola uz kārtējo salidojumu 19. oktobrī gaidīs absolventus un bijušos darbiniekus.

Komentāri 1

vecāks

Jauns mērs, saprot, kas nepieciešams. Paldies!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 14:36

Kokneses novadā