Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieku saimniecībai savs zīmols

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas Mākslas akadēmijā norisinājās jauno dizaineru un Zemgales amatnieku sadarbības noslēguma pasākums. Tajā prezentēja kopējā darbā tapušos produktus.

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) rīkoja nebijušu eksperimentu — pirmo reizi kopā darbojās Zemgales reģiona amatnieki un jaunie dizaineri.  Kopumā šajā projektā iesaistījās 15 Zemgales amatnieku no Kokneses, Jēkabpils, Bauskas, Jelgavas, Auces un Dobeles novada.

“Amatnieki bija gatavi un atvērti jauniem risinājumiem un idejām, bet studenti šo dienu laikā attīstīja ne tikai savu radošo domāšanu, bet arī praktiskās iemaņas, praksē apgūstot amatnieku darbā vajadzīgās prasmes un ikdienā izmantotās tehnoloģijas,” teic Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Linda Šarķe—Fedjajeva.

Koknesē jaunās dizaineres sadarbojās ar amatu un mācību centra “Mazā kāpa” amatniecēm Inesi Kāpiņu un Kristīni Rudmiezi, Kokneses novada bioloģiskās zemnieku saimniecības “Sidrabi” saimnieci Inetu Sproģi un vides veselības bioloģiskās saimniecības “Janavas” saimnieci Antu Kučeri. Maģistranti, sadarbojoties ar amatniekiem, centās izveidot jaunu produktu vai padarīt interesantāku esošo piedāvājumu. Sadarbība ilga aptuveni divas nedēļas, no kurām divas dienas jaunie dizaineri pavadīja, aktīvi darbojoties kopā ar amatniekiem, iepazīstot viņu ikdienu, radītos produktus.

“Manuprāt, projektā atvēlētais laiks — divas dienas — nebija pietiekams, lai izveidotu jaunu produktu. Materiāls, ar ko mēs strādājam — āda, ir jāizjūt, un tikai tad var radīt,” stāsta Inese Kāpiņa. “Tad nu mūsu sadarbībā tapa divas lietas: viena jauna — ādas kaklasaite, otrs darinājums — daudzfunkcionāla mugursoma — ir esoša produkta uzlabots modelis.”

“Noslēguma pasākumā varēju novērtēt visu sadarbībā tapušo — tik daudz skaistu, oriģinālu un interesantu lietu radīts,” priecājas Anta Kučere. “Man ar dizaineri Ligitu Breģi izvērtās ļoti veiksmīga sadarbība, tagad zemnieku saimniecībai “Janavas” ir savs zīmols. Prezentācijā Ligita rādīja viņas dizainētās etiķetes tējai un sejas kopšanas produktam — rudzupuķu ziedūdenim. Produktam ir cita pievienotā vērtība, ja ir kārtīgi izstrādāts zīmols. Ar Ligitu turpināsim sadarboties un vienosimies par visas “Janavu” produkcijas etiķešu, iesaiņojuma noformēšanu.”

Kokneses novadā