Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kokneses pašvaldība zaudējumus nesegs

Kokneses novada dome nolēmusi nesegt biedrībai “Latvijai” zaudējumus, kas radušies pēc Likteņdārzā Koknesē rīkotā koncerta “Saule. Pērkons. Daugava”, kas bija veltīts Baltijas ceļa 30 gadu atceres dienai.

Kokneses novada dome saņēma biedrības “Latvijai” iesniegumu ar lūgumu segt zaudējumus, kuri  biedrībai radušies, organizējot koncertu “Saule. Pērkons. Daugava” 24. augustā Likteņdārzā. Pašvaldībā iesniegtajā tāmē norādīts, ka pasākuma rīkošanas izdevumi bijuši 48 tūkstoši eiro, bet ieņēmumi no pārdotajām biļetēm — 34 tūkstoši. Lielāko daļu izdevumu veido mākslinieku honorāri — 15,7 tūkstoši eiro, skatuve, deju grīda un gaismas — 8900 eiro, apskaņošana — 5600 eiro. Kopumā koncerta rīkotājiem radušies zaudējumi 14 tūkstošu eiro apmērā, kurus biedrība lūdza segt no pašvaldības budžeta.
Koknesieši, kuri apmeklēja šo koncertu, ir pārsteigti par lielajām honorāru summām, jo liela daļa koncerta dalībnieku bija pašdarbības kolektīvi — kori un deju kolektīvi. Koncertos, ko iepriekš Likteņdārzā rīkoja, piemēram, sadarbībā ar Latvijas Televīziju, mākslinieki muzicē bez maksas, pasniedzot savu darbu kā dāvanu. Šī projekta pārstāve Dagnija Dižbite norāda, ka šis nebija tāda formāta pasākums, kur parasti mākslinieki piekrīt uzstāties bez maksas. Tādi pasākumi parasti ir labdarības akcijas vai kad tiek vākti ziedojumi. Un prognozēt, kādi būs ieņēmumi no biļešu pārdošanas, ir grūti. Katra situācija ir atšķirīga.
“Situācija ir ļoti emocionāla. Izrunājām šo jautājumu finanšu komitejas sēdē, un visi deputāti bijām vienisprātis, pieņemot lēmumu nepiešķirt līdzekļus zaudējumu segšanai. Biedrība pati izrādīja vēlmi rīkot šo koncertu Likteņdārzā, pašvaldība šajā gadījumā nav pasūtītāja. Varbūt, ja koncerta rīkotāji būtu pie mums vērsušies laicīgi, brīdī, kad nolēma rīkot šādu koncertu, varētu to finansiāli atbalstīt. Taču šobrīd pašvaldības budžetā nav tādu līdzekļu, un mēs neredzējām iespēju pieņemt pozitīvu lēmumu,” skaidro Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Novadu ziņas