Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā “FIZMIX eksperiments” piedalās arī komandas no Aizkraukles un Skrīveriem

Vairāk nekā tūkstotis pamatskolas vecuma jauniešu no visas Latvijas izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, startējot “Latvenergo” koncerna erudīcijas konkursā “FIZMIX eksperiments”.

Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem no 169 pamatskolām.

Konkursa atlases kārtā skolēni trīs nedēļu garumā veic eksperimentus un risina oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tiksies vērienīgā finālā, lai cīnītos par galveno balvu – dalību īpašā fizikas vasaras nometnē. Atlases kārtā sīvākā konkurence par iekļūšanu finālā norisinās Latgales, Rīgas un Zemgales reģionos, no kuriem konkursam pietiecies lielākais skaits dalībnieku – 50, 45 un 36 komandas.

Konkursā piedalās arī trīs Aizkraukles novada vidusskolas komandas un viena Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda.

Aizkraukles novada vidusskolas komanda “Ceturtais Ņutona likums”, skolotāja Ludmila Belogrudova
Komandas sastāvs
Damīrs Zariņš, komandas kapteinis
Niks Ivo Riekstiņš
Krists Kājiņš
Milana Moreva
Timofejs Žiromskis

Aizkraukles novada vidusskolas komanda “Pozitīvais Atvasinājums”, skolotāja Gunta Ozoliņa
Komandas sastāvs
    Luīze Monta Remese, komandas kapteine
    Ieva Breča
    Lāsma Laura Robežniece
    Ralfs Mucenieks
    Guntars Kaņevskis

Aizkraukles novada vidusskolas komanda “Fructis”, skolotāja  Žanna Murahina

Komandas sastāvs
    Pāvels Kuzmins, komandas kapteinis
    Reinis Martinovs
    Maksims Ovčiņnikovs
    Aleksandra Tudvaseva
    Timurs Revunovs

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda “ZZP”, skolotāja Sintija Rūze

 Zaļās Zemes Patrioti = Kalvis+Ralfs+Gunārs+Evija+Artūrs
    Komandas sastāvs
    Kalvis Kalniņš
    Komandas kapteinis
    Ralfs Veinbergs
    Gunārs Jānis Ozoliņš
    Evija Mārtiņa
    Artūrs Emīls Pronovs

Par konkursu
Fizikas erudīcijas konkurss ir viens no ilglaicīgākajiem skolēnu konkursiem Latvijā, kas norisinās jau 23. reizi. “FIZMIX Eksperiments” mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Vairāk par konkursu vietnē www.fizmix.lv/eksperiments.>


Novadu ziņas