Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurss skolēniem “Šodien laukos”

Lai raisītu interesi un izpratni par norisēm laukos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau trešo gadu aicina 6. — 9. klases audzēkņus piedalīties konkursā “Šodien laukos”.


Projekta vadītāja Baiba Gulbe teic, ka ir svarīgi izglītot skolēnus par iespējām strādāt reģionos, nodrošinot to dzīvotspēju arī turpmāk. Aizvadītie divi konkursi apliecināja, ka jaunieši tajā piedalās, ne tikai aizpildot savu brīvo laiku, bet arī cenšoties izzināt iespējas palikt dzīvot un strādāt savā reģionā pēc skolas beigšanas.


Konkurss no februāra līdz septembrim norisināsies sociālo tīklu vietnēs Facebook.com/sodienlaukos un Draugiem.lv/sodienlaukos. No marta līdz septembrim kopumā izsludinās sešus lielos uzdevumus lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā. Pirmā lielā tēma būs “Mītu un patiesību mēnesis”.


Konkursā var piedalīties 6. — 9. klašu kolektīvi vai individuāli dalībnieki vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Līdz februāra beigām kā individuālajiem, tā kolektīvu dalībniekiem konkursa e-pastā sodienlaukos@llkc.lv jāiesūta aizpildīta pieteikuma anketa. Tā atrodama konkursa sociālo tīklu lapās vai mājaslapas www.laukutikls.lv sadaļā “Uzņēmējdarbība/Skolām”.


Konkursā būs ikmēneša uzvarētāji, kā arī trīs labākie dalībnieki gada beigās saņems — planšetdatoru (kopā trīs gabali), startējot klasē/kolektīvā — ekskursija 1000 eiro vērtībā, kā arī veicināšanas balvas otrās un trešās vietas ieguvējiem 100 eiro vērtībā katram.

Novadu ziņas