Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konservācijas darbi par 5% samazinājuši Kokneses pilsdrupu apmeklētāju skaitu

Aizvadītajā tūrisma sezonā par 5% krities Kokneses pilsdrupu apmeklētāju skaits, ko ietekmējuši pilsdrupu konservācijas darbi, liecina Kokneses novada Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas apkopotie dati.

Kokneses viduslaiku pilsdrupas un Likteņdārzs ir apmeklētākie tūrisma objekti Koknesē. Taču šogad pilsdrupās norisinājies mazāk pasākumu, jo pilsdrupu teritorijā notikuši konservācijas darbi, īstenojot projektu "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā".

Celtniecības darbi ietekmējuši arī kopējo pilsdrupu apmeklētāju skaitu, un tas šogad bijis par aptuveni 5% mazāks nekā pērn. Kopumā pilsdrupas apmeklējis 21 231 interesents, no tiem 1814 bijuši ārzemju viesi. Tūrisma speciālisti novērojuši, ka īpaši liela interese no ārzemniekiem par objektu bijusi Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku laikā.

Savukārt Tūrisma informācijas centru aktīvajā tūrisma sezonā apmeklētāju skaits ir audzis, un šogad centru apmeklējuši 3548 interesenti, salīdzinot ar 3158 tūristiem pērn. 424 no apmeklētājiem šogad bijuši no ārzemēm.

Novadu ziņas