Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kontroldarbs bez papīra un pildspalvas 8

M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas skolotāji šobrīd apgūst, kā lietot balsošanas pultis, lai ievērojami atvieglotu pārbaudes darbu veikšanu. Visus rezultātus reģistrē dators un nekavējoties apkopo rezultātus.

M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas direktors Vladimirs Samohins stāsta, ka elektroniskā balsošanas sistēma izvēlēta, lai modernizētu mācību procesu un, izmantojot modernās tehnoloģijas, atvieglotu skolotāju darbu. Arī bērniem mācību process kļūs interesantāks.

— Kontroldarbu sagatavošana un labošana skolotājam vienmēr ir prasījusi daudz laika, — saka Samohina kungs. — Angļu kompānija “Qwizdom” ir radījusi sistēmu, kā šo procesu padarīt interesantāku un aizraujošāku. Skolotājam vairs nevajadzēs pavadīt vairākus vakarus, labojot darbus.

Pirms kontroldarba skolotājs sagatavo tā elektronisko versiju, katram jautājumam dodot vairākas atbilžu versijas. Jautājumus ar projektoru demonstrē uz sienas, bet skolēni viņuprāt pareizos atbilžu variantus atzīmē īpašās balsošanas pultīs. Atbilžu variantu var būt daudz, tādēļ uz labu laimi podziņas spaidīt nedrīkst. Atbilžu sniegšanas laiks var būt ierobežots, tāpēc nav laika pļāpāt ar solabiedru.

Pultis darbojas 300 metru rādiusā — radioviļņu frekvencē. Turklāt ikviena pults darbojas neatkarīgi, tā tiek piesaistīta konkrētam skolēnam konkrētā klasē.

Balsošanas sistēma ir viegli pārnēsājama no klases uz klasi. Tai ir ļoti daudz funkciju, piemēram, var mainīt savu atbildes variantu, redzēt, vai uz jautājumu ir atbildēts pareizi vai nepareizi, atbildēt ar cipariem, burtiem, vārdiem. Skolotājam ir iespēja acumirklī redzēt visas klases rezultātus.

Pļaviņieši šo iekārtu nopirkuši ar firmas “ADAT-TI” starpniecību. Šobrīd darboties ar pultīm mācās skolotāji. Tiklīdz būs sagatavotas pārbaudes darbu elektroniskās versijas, šīs pultis izmantos mācību procesā.

Komentāri 8

kāmis

tāds bla bla raksts. fufelis. ne tev kurš pults modelis izvēlēts un kāpēc, ne par komplektu skaitu. baigā jau nu jēga , ja nav visai skolai. tāda zīmēšanas vien sanāk. cenas jau ar aparātiem un programmnodrošinājumam varēja neslēpt. nu kā tad ir, projektors katrā klasē un pultis visiem,kompīts visiem skolotājiem, vai tik uz lieliem svētkiem izsniegs?
patiesībā doma jau nav slikta, bet tādu lielaku paskaidrojumu derēja.
p.s. projektors + laptots + pultis vienai 20 cil. klasei ar skolotāju rupji rēķinot ap 2000. + plus vēl programmatūra.

pirms 10 gadiem, 2008.10.19 04:35

susļiks

Nezinu, kas ir laptots, bet pulšu komplekts ~20 cilv. klasei (programnodrošinājums ir cenā) maksā ~800Ls(+PVN) Atsevišķi dators un projektors nav jāpērk, jo datoru ir vienalga kuru pieslēgt un projektori diezvai ir nepieciešami katrā klasē!;)

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 10:55

sems

tā arī ir, ka katrā klasē ir projektors un portatīvais dators ar interneta pieslēgumu, vēl tik vajadzēja kādu jaunu spēļmantiņu, kas skolotājiem atvieglotu darbu. Ja finanses ļauj, kāpēc gan nē, lai tik skola attīstās....

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 12:47

vecāks

Mans bērns mācās šajā skolā / vidusskolā / un ir apmierināts ar notiekošo. Manuprāt jaunajām tehnoloģijām ir nākotne un tās ir jāievieš mācību procesā.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 19:22

:D

To "datorizāciju", kāda ir Pļaviņās, var apskaust ikviens Aizkraukles rajona skolu skolotājs.

pirms 10 gadiem, 2008.10.20 22:53

:D to 333

Neskauž - tas labi, bet skolēni ar šīm tehnoloģijām iemācās rīkoties, skolotāji arī un tās pelēkās šūniņas jau nekur nepazūd arī lietojot jaunākās tehnoloģijas!
Tā tāda lepnība - nav un nevajag arī... Es gan mūsu skolā labprāt arī strādātu modernos kabinetos un apgūtu visu jaunāko!

pirms 10 gadiem, 2008.10.23 15:36

jpp

Nu nezin gan vai ir kāda īpaša jēga no tā. Daudz efektīgāka un lētāka ir testu veidošanas programma, kas ļauj izveidot testu jebkurā mācību priekšmetā, ļauj pievienot multimēdiju failus un izmantojot lokālo, vai bezvadu tīklu skolotājs savā datorā uzreiz redz rezultātu un ja vēlas rezultātu eksportē uz Excel tālākai interpretācijai.
Vecas anekdotes, Vladimir!

pirms 10 gadiem, 2008.10.30 08:22

Novadu ziņas