Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koru skate notiks 31. martā

Aizkraukles novada dome apstiprināja Latvijas amatierkoru Aizkraukles apriņķa skates šī gada nolikumu. Skate notiks 31. martā pulksten 19 Aizkraukles novada vidusskolā.


Skati rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un Aiz­kraukles koru apriņķa virsdiriģentu  Eduardu Grāvīti, un atbildīgā par koru skates norisi ir Aizkraukles novada kultūras nama direktore Anta Teivāne.
Amatierkori gatavojas 2018. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem,   valsts nozīmes koru nozares šī gada pasākumiem, un līdz svētku norisei reģionos notiks svētku dalībnieku atlase. Dalībai svētkos pretendēs tikai tie kori, kuri dziedājuši skatē.
Nolikums paredz, ka korī jābūt ne mazāk kā 16 dalībniekiem un dziedātāji nedrīkst saņemt atalgojumu. Viens kora dziedātājs skatē drīkst piedalīties ne vairāk kā trīs amatierkoru sastāvā.

Jauktie, sieviešu un vīru kori skatē dziedās trīs dziesmas: divus izlozes skaņdarbus no svētku noslēguma koncerta repertuāra un vienu brīvas izvēles skaņdarbu a cappella.

Arī senioru kori dziedās trīs dziesmas: divus izlozes skaņdarbus no Siguldā  paredzēto senioru koru svētku repertuāra un vienu brīvas izvēles skaņdarbu.

Aizkraukles koru apriņķa kopkoris dziedās vienu izvēles dziesmu no vīru koru repertuāra, kā arī divas izlozes dziesmas no kopkora repertuāra.

Žūrijā būs vismaz trīs kora mūzikas eksperti. Viņi katru kora izpildīto skaņdarbu vērtēs pēc 50 punktu sistēmas, ņemot vērā māksliniecisko un tehnisko sniegumu.

Ekspertu piešķirtos punktus saskaitīs un izdalīs ar ekspertu skaitu, iegūstot katra kora vērtējumu. Rezultāti tiks publicēti mājaslapā www.lnkc.gov.lv.

Skates rezultātus LNKC ņems vērā, aprēķinot un sadalot valsts mērķdotāciju māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. To varēs saņemt, ja kori būs ieguvuši augstākās pakāpes, I, II vai III pakāpes diplomu.
Lai segtu skates organizēšanas izdevumus, dalības maksa katram kolektīvam ir 25 eiro. Visi izdevumi, kas saistīti ar koru piedalīšanos skatē, piemēram, transporta izdevumi, jāsedz koru dibinātājiem — pašvaldībām. Tā kā Aizkraukles novads skati organizē, dalības maksa par diviem koriem ir jau ierēķināta tāmē.

Novadu ziņas