Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenes “Pūpolos” bezmaksas seminārs par meža apsaimniekošanu

Lai mežu īpašniekus un citus interesentus iepazīstinātu ar videi draudzīgām mežsaimniecības pieejām, Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina visus interesentus —  mežu īpašniekus, apsaimniekotājus, studentus un citus — uz praktisku semināru par nekailciršu mežizstrādi. Tāpat seminārā būs iespējams iegūt informāciju par Eiropas Savienības atbalsta iespējām privātajos mežos, Latvijas biotopu kartēšanu un citiem jautājumiem.

Seminārs notiks 28. oktobrī no plkst. 10.00 Vecumnieku novada Kurmenes pagastā,  mežu apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā “Pūpoli”. Pasākumu atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, un dalība tajā ir bez maksas.

Seminārā piedalīsies Meža konsultāciju pakalpojumu centra pārstāve Jekaterina Blaua, kas informēs par pieejamo ES atbalstu meža īpašniekiem. Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” speciāliste Linda Robalte pastāstīs par mellenāju attīstību dažāda vecuma mežaudzēs. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis sniegs ieskatu par šodien tik aktuālo biotopu kartēšanas projektu Latvijā. Mežu demonstrējumu teritorijas pārvaldnieks Raimonds Mežaks dalīsies savā pieredzē meža izstrādes līgumu sagatavošanā. Savukārt ar prezentācijas par nekailciršu mežsaimniecību uzstāsies PDF Meža programmas vadītājs Jānis Rozītis un mežsaimniecības speciālists Mārtiņš Lūkins. Par meža darbu plānošanu un mežizstrādi īpašuma apsaimniekošanā pastāstīs teritorijas pārvaldnieks Raimonds Mežaks, rādot paveikto mežā.

“Mežs apsaimniekošana ir vairāku paaudžu kopdarbs. Dažādās vērtības, vajadzības var nepārtraukti mainīties meža īpašuma apsaimniekotajiem un izlases cirte ir meža apsaimniekošanas metode, kas nenozog nākotnes iespējas. Nekailciršu mežsaimniecība nodrošina ilgtermiņa peļņu, meža īpašuma vērtību un bagātu meža ekosistēmu”, akcentē PDF direktors un Mežu programmas vadītājs Jānis Rozītis.

Lai piedalītos seminārā, lūdzam pieteikties, zvanot Pasaules Dabas Fondam pa tālruni   67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv.

Novadu ziņas